Nápaditý svatební pomocník

Svatební šaty v různých barvách

Svatební šaty v různých barvách

Svatební šaty v různých barvách? Přemýšlela jste o tom někdy? Svatební šaty máme většinou v bílé barvě. Proč je tomu tak?

Až do 18. století, ale i po velkou část století 20. si nevěsty ve svatební den oblékaly sváteční šaty, které mohly použít i při jiných, méně výjimečných, příležitostech. Princezny a kněžny se vždy oblékaly do výrazných a bohatě zdobených svatebních šatů. Volily však spíše barvy zlaté nebo stříbrné. Za průkopnici  tradice bílých šatů je označována anglická královna Viktorie, která je zvolila při sňatku se svým bratrancem Albertem ze Saxe-Coburg v roce 1840. Svatební šaty v bílé barvě jsou od té doby považovány za symbol čistoty a nevinnosti.


Svatební oznámení s motýly

Oblíbeným motivem symbolizujícím přechod od svobody ke svatebnímu závazku jsou motýli. Motivy motýlů se objevují na svatebních oznámeních v různé formě.

Číst článek

 

 

 


Barevné šaty dnes

Dnešní doba je však moderní a šaty v různých barvách se začínají objevovat stále častěji. Např. s odvážným konceptem netradičních černých svatebních šatů přišla na trh světoznámá návrhářka svatebních šatů Vera Wang. Ta následující sezónu vytvořila kolekci v odvážné červené.

Pojďme se podívat co jiného se krom bílé dnes nosí!

svatební šaty v různých barvách

 

 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: