Letní svatby plné rozzářených květin

Neodmyslitelnou součástí každé svatby jsou květiny. Pokud se neobjeví jako součást svatebních dekorací, jistě je lze zahlédnout v ruce nevěsty. Trend přírodních svateb velí mít kytici svázanou v různých výškách stonků, která připomíná právě natrhanou kytici z lučního kvítí. Vůbec jí přitom neubírá na kráse, ba naopak, že je uvázaná např. z rudých růží nebo jiných elegantních zahradních květin.

Inspirace

Výrazné barvy v kytici odráží barvu svatby a dokáží jemně zvýraznit i jednoduché splývavé svatební šaty.

kolaz

Máte raději růže? Podívejte se na naši růžovou inspiraci.

Svatební květiny v rustik stylu

Velice zajímavá je svatba, která se odehrává na statku, ve stodole nebo na louce. Všude kolem je zeleň i luční kvítí, vzdušné prostory, příroda. Připravili jsme pro vás novou inspiraci – květiny v rustik stylu. Líbí se to i vám?

Celý příspěvek

Papírové svatební kytice, které vám vydrží

V poslední době se do módy dostávají netradiční svatební kytice vyráběné z různých materiálů. Papír, dekorační látka, malé brože, knoflíky apod. slouží jako základ ke tvoření. Výrobu kytice můžete zadat profesionální floristce nebo se o ni pokusit i sama. Výsledek může být překvapivě krásný. No posuďte sami…

papirove-svatebni-kytice

Je libo sasanku? Aneb anemonky v hlavní roli

Anemonky jsou výbornou volbou pro elegantní černobílou svatbu, ale nejen pro ni. Ve svatebních kyticích se objevují i červené, žluté, růžové, modré a fialové.
Černý střed a bílé okvětní lístky nejlépe vyniknou při výběru elegantního modelu šatů a svatby v městském stylu. Naopak barevné sasanky vypadají krásně v kombinaci s lučními květy, případně s jinou květenou, která neposedně vykukuje z kytice v různé výšce a působí trochu bohémským dojmem. Taková kytice je naopak vhodná na svatbu v přírodě.
Sasanky jsou nejdostupnější od září do května. Jedná se o květiny křehké, které na světle rychle rozkvetou a brzy opadávají, proto je třeba si pohlídat, aby byly do svatební kytice použity co nejčerstvější květy.

svatebni-kytice-sasanky

KALA – CALLA – Svatební kytice

Má původ v jižní a jihovýchodní Africe ( Etiopie a okolí Kapského města). Proto se jí v českých zemích říká kornoutice africká. Známá a oblíbená je především bílá, ale postupným šlechtěním se barevná škála květů kaly velmi rozšířila, takže je teď možné volit z velké škály odstínů. Květinou také vyjadřujeme své pocity. O kale se v květomluvě říká, že symbolizuje přátelství. Působí především na vztahy mezi lidmi, protože otupuje nevraživost a negativní postoje.

Tato úžasná květina je kvůli své kráse oblíbenou volbou pro svatební den. Dokonalé, štíhlé a vznešené květy kaly odjakživa navozují pocit luxusu. Do poloviny 20. století byla dokonce považována za jedinou možnou a nejvhodnější svatební květinu právě bílá kala, uvázaná v lichém počtu více květů. V současné době se váže i v jasně barevných kombinacích. Kytici doplňují stuhy nebo dekorativní materiál, jako např. korálky, ozdobné drátky apod. Kala je vhodnou květinou pro všechny styly vázání svatebních kytic, ať už je to ve stylu biedermayer nebo převislé kytice, ale je možné je vázat extravagantně jako svatební kabelky a svatební vějíře.

Cally

Kaly

Barvy květin říkají:

  • bílá – čisté svědomí, nevinnost a čistota srdce, upřímnost
  • růžová– mladost, láska, romantika, zdraví
  • červená – stydlivost, láska, horoucnost, vášeň, síla, sláva
  • rudá – miluji tě, patřím jen tobě
  • fialová – věrnost, vážnost, rozvážnost
  • modrá – krása, vytrvalost, věrnost, nešťastná láska
  • zelená – naděje, žádost, štědrost, nový život, plodnost
  • žlutá – prospěch v lásce, ale i žárlivost a nenávist
  • oranžová – touha, teplo, bohatství, hojnost
  • černá – smutek, moudrost a důvěra

Netradiční svatební kytice: V hlavní roli sukulenty

Nevěříte, že sukulent by mohl být vhodnou květinou do svatební kytice? Jste odvážná nevěsta, která se chce odlišit? Máte ráda přírodní svatby a jste tak trochu bohém? Obohaťte svou kytici sukulentem a budete sama překvapená, jak originální kytice vznikne.

Sukulenty jsou charakteristické tím, že absorbují hodně vody, kterou v sobě zadržují a jsou schopné ji efektivně využívat v období sucha pouštních a polopouštních podmínek . Nejznámějším sukulentem je kaktus.

Sukulenty vydrží i po utržení v kytici i v ostatní svatební dekoraci ve výborné kondici po dlouhou dobu.
Shlédněte přiloženou inspiraci, třeba se v ní najdete!

sukulenty svatební kytice

Svatební kytice z růží

Svatební kytice z růží

Není romantičtější květiny, než růže. Ať již darovaná k narozeninám, při příležitosti prvního rande nebo jako květina ve svatební kytici, vždy působí elegantně a udělá z Vás tu pravou dámu.
Růže si získala svou oblibu díky svému univerzálnímu použití. Je možné ji kombinovat s mnoha druhy jiných květin a vytvářet z ní vazby kulaté i převislé. Vypadá nádherně i samostatně ve velkém pugétu.
Růže má velkou výhodu, kterou je dobrá dostupnost na trhu. Díky neúnavnému šlechtění botaniků má více než 100 druhů, proto jsou k dispozici růže velmi rozmanité ve svých barvách, velikosti květu, jeho tvaru a počtu květů v květenství. V létě, kdy se většina svateb koná, je možné většinu druhů růže zakoupit za příznivou cenu.

Růže David Austin

Milujete pivoňky, ale bojíte se, že Vám pro svou pověstnou křehkost nevydrží? Alternativou jsou růže David Austin, jejichž květy pivoňky svým tvarem připomínají. Tyto překrásné růže originálního tvaru okvětních lístků pozvednou každou kytici o stupeň výš. Pochází z Anglie, z dílny šlechtitele Davida Austina. Šlechtí je posledních padesát let a v současnosti patří ve světě mezi jedny z nejluxusnějších růží. Tyto růže bohatě kvetou po celé léto a jsou velmi vitální a odolné. I přes jejich vyšší cenu stojí za to a vydrží Vám nepochybně ještě pár dní po svatbě.svatebni-kytice-1Klasické růže
svatebni-kytice-3

Glamelie

Tento typ vazby nejen z růže je znám jako glamelie nebo složený pugét. Glamelie byly polulární především ve 40. a 50. letech. Na jeden pugét je třeba okolo dvaceti růží, jejichž okvětní lísty jsou dány dohromady. K tvorbě takové kytice je třeba zkušená floristka.
svatebni-kytice-2