Svatební oznámení laserem vyřezanou krajkou

Svatební oznámení, které je vyřezané laserem? Nic nereálného.
Poslední dobou se to používá častěji a častěji. Donedávna se dělali jen výseky, ale ty mají svá omezení. Drobné výseky se dělali velice obtížně a v některých případech to nebylo ani možné.

Dnes přišel na řadu laser (digitální výsek), který udělá i ty nejemnější krajky. Pomocí laseru se dá udělat i mnoho doplňků na svatbu jako jsou například košíčky na cupcake, ozdoby na svatební tabuli, nebo také postavičky na dort a mnoho jiného.

Podívejte se sami na nápady druhých a nechte se inspirovat.

Laser

Některé svatební pojmy se snoubencům stále pletou

Na následujících řádcích se v rozhovoru s panem Petrem Fraňkem, který je více než 10 let majitelem specializované tiskárny svatebních oznámení Printia dočtete, jaké svatební tiskoviny byste si měli nechat vytvořit na svatbu, jaké novinky a trendy v této oblasti svatebního průmyslu přicházejí a jak udělat na své svatební hosty dobrý dojem.
Celý příspěvek

Ukázky techniky ražby

Ražba se provádí pomocí horkého razícího stroje a různých šablon. Šablony mohou na papír natisknout ornamenty z fólií nebo se razí bez fólie, což způsobí vystoupení papíru nad nebo pod povrch.

Jak poté takové tiskoviny vypadají? Můžete se podívat!:)

razba

 

 

Jak se vyrábí svatební oznámení?

Vaše svatební oznámení může mít různou podobu a to od té nejjednodušší po luxusní oznámení s mnoha doplňky.

TIŠTĚNÁ OZNÁMENÍ

Nejjednodušší a nejekonomičtější varianta je oznámení tištěné doma. Můžete si je navrhnout a vytisknout doma na inkoustové tiskárně. Abyste si neudělali ostudu, je nejprve zapotřebí naučit se pracovat s vhodným grafickým programem (ve Wordu to raději nezkoušejte) a také je dobré sehnat kvalitní grafické papíry. Řada papírů však nelze na inkoustových tiskárnách potisknout. Vždy se prodejce zeptejte na potisknutelnost.

Nemáte-li desítky hodin na experimentování, je lépe obrátit se na specializovanou tiskárnu. Výhodou jsou potom i letité zkušenosti pracovníků tiskárny s výrobou svatebních oznámení. Většinou budete mít na výběr z mnoha grafických papírů – metalické, strukturované, barevné papíry, přírodní apod.
Ve specializované tiskárně dokáží tiskoviny i různě vylepšit například reliéfním tiskem (tisk, který lze nahmatat), zlatotiskem apod.

 

OZNÁMENÍ SE SPECIÁLNÍMI TISKOVÝMI TECHNIKAMI

reliefni-tisk-slepotiskTermoražba kombinovaná se slepotiskem – Na oznámení jsou navíc natištěny ornamenty či znaky lesklou perleťovou barvou. Barev je spousta a jedná se o barevné lesklé folie, přes jejich povrch se horkým strojem vyrazí požadovaný ornament na papír.

 

 

svatebni-oznameni-motyli-sk229Slepotisk – jedná se obdobnou techniku jako ražba, jen není použita žádná folie. Tvar je vyražen přímo do papíru a zanechává tak za sebou reliéfní efekt vystouplý nahoru nebo dolů. Slepotisk se dá kombinovat i s termoražbou, reliéf vypadá lépe a  elegatně samostatně.

 

 

 

sk352_oznameni_modreTvarový výsek – Chcete mít oznámení jiného než obdelníkové tvaru? Ve specializované tiskárně dokáží do papíru vysekat i tvary jako  srdce, kruh, okénko, zakulacené rohy apod.

 

 

 

 

Pro termoražbu, slepotisk i výsek se vyrábí speciální štočky (raznice), za které je nutné si připlatit. Štočky jsou kovové s vyrytými ornamenty.

obr (2)

ZDOBNÁ OZNÁMENÍ

sk327

Mašle  a krajky – oznámení je možné přizdobit krásnými mašlemi a dodat jim tak luxusní nádech. Stejně tak je můžete přelepit krajkou.

 

 

 

 

 

sk329-krajkove-svatebni-oznameni-brozBrože – Stříbrné i zlaté brože je možné nasunout na mašli či nalepit na tiskovinu. Brože bývají osázeny desítkami kamínků, které (byť vzdáleně) imitují třpyt diamantů.

 

 

 

 

 

OZNÁMENÍ VYŘEZÁVANÁ LASEREM

Technika laseru umožňuje do papíru vytvarovat speciální nejmenší tvary, kudrlinky a ornamenty. Je možné je kombinovat s dalšími technikami jako je slepotisk nebo ražba.
Nehodí se pro vyřezávání bílých papírů, protože okraje jsou po ořezu začernalé.Tato technika je jedna z nejdražších.

KRABIČKY

Budete zvát svatebčany osobně? V tom případě jim můžete předat krásný dáreček – oznamení v krabičce. Po rozbalení na ně čeká úžasné překvapení.

Krabičky se vyrábějí také technikou ražby, kde některé strany vytvoří přehyby, některé se odříznou. Po složení pak vzniká krabička. Tu je možné dozdobit opět mašlemi a přezkami.

Doporučujeme využít služeb tiskárny Printia:
http://www.fotosvatebka.cz/

 

 

Svatební oznámení s motýly

Oblíbeným motivem symbolizujícím přechod od svobody ke svatebnímu závazku jsou motýli. Motivy motýlů se objevují na svatebních oznámeních v různé formě – jako tištění běžným tiskem, lesklí vyražení lesklou fólií, formou slepotisku (vystouplá plocha) nebo jako ozdobná brož apod.

Svatební oznámení s motýli je možné snadno ladit do barev svatby. Nevěsty, inspirujte se onou lehkostí křídel a užijte si své poslední dny jako svobodná slečna…

svatebni-oznameni-s-motylky

Luxusní svatební oznámení

Rádi pokukujete po zahraničních konceptech vysokonákladových svateb, kde je vše dokonalé do posledního detailu? A říkáte si, proč si nedopřát alespoň něco z luxusu právě na Vaší svatbě? Tato inspirace se zaměřuje na luxusní svatební oznámení, jelikož tato tiskovina představuje pro Vaše hosty jakýsi první dojem ze svatby. Obvykle také nastíní, v jakém duchu a barevnosti bude svatba pojatá.

Vkusné svatební oznámení luxusnějšího vzhledu lze pořídit za velmi rozumné peníze, záleží jen na tom, jakou máte konkrétní představu a nároky. Co říci víc – pokochejte se…

luxusní svatební oznamení inspirace

Jednoduchá svatební oznámení: elegantní a s nápadem

Vybíráte svatební oznámení a stále jste nenašli to pravé? Věříte, že v jednoduchosti je síla? Chcete své blízké překvapit originálním svatebním oznámením a neutratit za něj příliš? Pak se podívejte na dnešní inspiraci z dílny grafického studia Printia.
Svatební oznámení zdobená ražbou či slepotiskem se výborně hodí ke svatbám v luxusních prostorech zámků a exkluzivních saloncích hotelů na úrovni.
Hravé vzory s nevšedním nápadem mile překvapí každého. Svatební oznámení můžete mít ve stylu letenky, divadelní vstupenky nebo jako dvojkolo, které symbolizuje myšlenku, že odteď už budete do pedálů života šlapat společně.
Nebo si přejete mít na svatebním oznámení kaly, které plánujete mít i ve svatební kytici?

jednoducha-svatebni-oznameni

 

 

Podzimní svatební oznámení

Už je to tady, nezadržitelně se ochlazuje a barevné kouzlo podzimu nám začíná klepat na dveře. Svatby se přesouvají z venkovních prostor dovnitř a nevěsty, které snily o svatbě s podzimním dekorem už dopilovávají poslední detaily svých svateb. Listí začíná nezadržitelně měnit barvu do všech odstínů červené, oranžové a hnědé. Zamilované páry využívají k procházkám lesy a parky, kde stromy začínají polehoučku shazovat své malované lístky a poslední sluneční paprsky se snaží rozsvítit tu barevnou nádheru, kterou nám příroda každý rok touto dobou poskytuje.

Toužíte po podzimní svatbě? Podívejte se na stylová podzimní svatební oznámení, která pro vás a vaše svatební hosty budou jistě zajímavou inspirací.

Podzimní svatební oznámení