Svatební dort s makronkami

Makronky jsou malé sladké laskonky z mandlovobílkového těsta slepované krémem či jinou náplní. Dnes tolik oblíbené svatební cukroví se podařilo jejich milovníkům „propašovat“ i do svatebního dortu. Výhodou tohoto cukroví je, že je lze s pomocí potravinářského barviva přizpůsobit barvám svatby. Přestože makronky jsou velmi oblíbené ve Francii, nepochází odtud. Jejich původ je v Itálii.
Makronky je vhodné plnit až před konzumací, aby se náplň neroztekla. Neplněné laskonky lze skladovat v uzavřené nádobě i několik týdnů. Ale komu by tak dlouho vydržely, že? 🙂
makronkovy-dort-makronky

Pokud chcete své hosty zajímavě obdarovat a tradiční výslužka se Vám zdá jako přežitek, darujte jim makronky v originální krabičce na výslužku určené speciálně na makronky, kterou vyrábí Printia.
krabicka-na-makronky

Jahodový svatební dort, na který se Vám budou sbíhat sliny

Většina svateb se koná v létě a léto je nepochybně spjato s úrodou šťavnatých jahod, které lákají k nakousnutí svou krásně vyzrálou barvou a nezaměnitelnou vůní.
Jahody lze vhodně kombinovat s čokoládovou polevou – hořkou, mléčnou i bílou, tmavým i světlým korpusem a mnoha náplněmi. Velmi chutné jsou tvarohové, šlehačkové či vanilkové krémy, v nichž mohou být zamíchané drobnější kousky jahod. Dort je možné ozdobit i ohrádkou z čokoládových tyčinek.
Tato inspirace se bude snažit zaútočit na Vaše chuťové pohárky a nalákat Vás na opravdu výjimečně dobré dorty, které chutnají ještě lépe než vypadají.

svatebni-dorty

Svatební dorty

Svatební dort je další neodmyslitelná součást svatby. Kromě klasického několikapatrového dortu potaženého marcipánem nebo fondánem se do popředí dostávají i tzv. cup cakes, což jsou malé, obvykle kulaté dortíčky, které jsou naskládané na několikapatrovém podnosu do tvaru klasického svatebního dortu. Výběr dortu se v první řadě odvíjí od počtu svatebních hostů na hostině, na stylu, vtipu a kreativitě budoucích novomanželů a samozřejmě na finančním rozpočtu, který mají k dispozici.

Svatební dort je symbolem plodnosti, hojnosti, blahobytu a štěstí.

Svatební dorty mohou být čokoládové, ovocné, hranaté, kulaté, nízké či vícepatrové, fantazii se meze téměř nekladou.

Ochutnejte očima!

Pestrobarevné dorty

Pestrobarevné dorty

Pestrobarevné dorty

Dorty do barvy svatby

Dorty podle barev

Dorty podle barev

Romantické svatební dorty s nádechem luxusu

Luxusní dorty

Luxusní dorty

Dorty se špetkou vtipu

Vtipné svatební dorty

Vtipné svatební dorty

Téma: Podzimní svatební dort

Milujete čokoládu a chcete se vdávat na podzim? Tak to je ideální kombinace! Pokud jste se svou svatbu rozhodla ladit do přírodních barev podzimu, překvapte své hosty originálním svatebním dortem, který ozdobíte třeba pár barevnými listy a podzimními květinami. Dort ovažte stuhou v hnědých či smetanových tónech a nabídněte k němu svým hostům čokoládovou fontánou a čokoládové makronky.
Nezapomeňte sladké dobroty vhodně doplnit teplými nápoji, což vaši hosté v podzimním počasí určitě ocení.

Podzimní svatební dorty