Nápaditý svatební pomocník

Svatební šaty – Královské svatby

Na začátek je nutno říct, že svatební oděv ženicha moc kreativity nenabízí. Jeho oděv se skládá z obleku, košile, kravaty či motýlka. U ženicha z královského rodu sloužícího v armádě pak jde většinou o vojenskou uniformu. S velkou netrpělivostí se však očekává, v jakých šatech prožije svůj svatební den nevěsta. Ještě s větší nedočkavostí pak stoupá zájem o vzhled šatů, je-li nevěstou známá celebrita nebo jedná-li se o svatbu královskou, ať už je nevěsta urozeného původu či nikoliv.

Královská svatba je velkou světovou událostí. Módní návrháři s napětím očekávají, pro kterého z nich se budoucí nevěsta rozhodne, a kdo bude mít tu čest vytvořit právě pro ni svatební róbu. Zvolení návrháři většinou bývají z dané země.

Královské nevěsty to ale nemají příliš jednoduché. Musí ctít rodové tradice, protokol. Jejich róby jsou převážně romantické, s dlouhou vlečkou, poseté brilianty a jsou vždy doplněny závojem. Tradiční barva je bílá, ale může být i krémová či šampaň. Šaty bývají velmi nákladné.

Například:

Šaty Kate Middletonové  – Velká Britanie

Autorkou šatů je Sara Burtonová ze salonu Alexandera McQueena. Šaty podle návrhářky dělají moderní dojem proto, že nejsou krajkou zdobeny celé, ale místy tvoří róbu hladká látka. Jsou viktoriánského střihu a jsou velmi lehké. Doplněny jsou závojem a tiárou (korunka) se skoro 900 diamanty, kterou na svatbu zapůjčila Williamova babička, královna Alžběta II. Pro zajímavost, britská královna Alžběta II. se poznala se svým mužem už v 7 letech. V roce 1946 se tajně zasnoubila a o rok později proběhly formální zásnuby.

královská rodina


Svatba v zahraničí

Jak vybrat nejkrásnější místo na svatbu?

Jedna z prvních otázek, kterou si kladou při plánování svatby nastávající manželé, je, kde si řeknou své ano. Možností je mnoho a každá z nich má své výhody a úskalí. Pojďme si je shrnout. Třeba vám pomohou ve vašem rozhodování.

Číst článek

 

 

 


Zara, vnučka britské královny Alžběty II.- Velká Britanie

Nevěsta měla krásné šaty v barvě slonové kosti s odhalenými rameny a bohatým závojem od královského návrháře Stewarta Parvina. Někomu přišly příliš všední a jednoduché, na druhou stranu skvěle ladily s řeckým stylem tiáry a s uhlazeným drdolem. Tiára je jedním z mnoha skvostných kousků z královské sbírky. Darovala ji Alice Battenberská u příležitosti této svatby.

Zara, vnučka britské královny Alžběty II.
Zara a její manžel

Svatební šaty kněžny Charlene –  Monaco

Charlenina volba byla jasná. Její dlouholetý přítel Armani se svým týmem vytvořil překrásné, jednoduché a elegantní svatební šaty. Bylo na ně použito 130 metrů hedvábí, které bylo sešíváno nití potaženou platinou. Zdobilo je 40 000 křišťálů Swarovski, 20 000 perlových slziček a 30 000 kamínků ve zlatém odstínu. Kamínky a křišťály vytvářely na šatech květinové vzory. Samozřejmě nechyběla ani dlouhá vlečka. Diamantová ozdoba květinového vzoru, která pochází z devatenáctého století a je dědictvím po princezně Charlotte, držela 20m hedvábný závoj.

Monaco
Královská svatba

Nejočekávanější královské svatby

Pippa Middletonová

Další svatební kandidátkou je sestra britské vévodkyně Kate, Pippa. Ta se koncem loňského roku vrátila z romantické dovolené v Indii, kde ji přítel Nico Jacskon požádal o ruku. Tedy během letošního roku se snad rozezní svatební zvony a Pippa se předvede luxusní bílé róbě. S bakéřem Nicem jsou spolu rok a půl.

Švédský princ Karel Filip

Pětatřicetiletý mládenec zlomil srdce tisícům žen. Svou atraktivitou a původem dráždil mnoho slavných žen, které mu nadbíhaly. Jeho partnerkou byla od roku 1999 Emma Pernald. Vztah se po deseti letech rozpadl. Součastnou přítelkyní je modelka Sofia Hellqvist. Pár se nevyhnul skandálům, když světlo světa spatřily fotky pózující Sofie v plavkách, omotaná hady. Sám princ se svatbou dlouho odolával a odmítal svazek manželský. V pátek 27. června 2014 v půl páté odpoledne stockholmského času Švédský královský dvůr to oznámil „Princ Carl Philip se zasnoubil s přítelkyní Sofií Hellqvist“.

Princ Harry

Jedním z nejžhavějších želízek v ohni je druhorozený britský královský syn Harry. Údajně prohlásil, že se ožení v roce 2014. Jeho vyvolenou se má stát o pět let mladší partnerka Cressida Bonas. Cressida se však obává, že ji povinnosti a královská etiketa zničí. Nechtěla se podřizovat zvykům a názorům britské královské rodiny. Harry jí však oznámil, že by se do třiceti chtěl oženit a začít plodit děti. Britové už se těšili na další královskou svatbu, jenže teď přichází zpráva o údajném rozchodu. I když je ryšavý princ Harry stále singl, na nezájem žen si stěžovat nemůže.

Zajímavosti :

  • Rok 2011 byl rokem mnoha královských svateb:

William a Catherine: 29. dubna – Velká Británie

Nathalie a Alexander: 18. června – Dánsko

Albert a Charlene: 2. července – Monaco

Zara a Mike: 30. Července – Velká Británie

Georg Friedrich a Sophie: 27. srpna – hlava Hohenzollernského rodu a prapravnuk posledního německého císaře si bral princeznu Sophii von Isenburg

Jigme Khesar Namagyal Wandchuck a Jetsun Pema: 13. října – bhútánský král

 Mezi královskými rodinami je možné nalézt i takové snoubence, kteří zbořili některé z tradic, které do té doby panovaly, a tak např. pradědeček prince Williama král Jiří VI. si vzal první neurozenou nevěstu či britská princezna Zara, vnučka královny Alžběty II., se rozhodla porušit tradici a nepřijmout při svatebním obřadě jméno svého manžela. Jako známá sportovkyně se tudíž nadále jmenuje Zara Philips.

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: