Nápaditý svatební pomocník

Svatba s vůní levandule aneb 12 možností použití levandule na vaší svatbě.

Svatba s vůní levandule aneb 12 možností použití levandule na vaší svatbě.

Drobná kytička, která vás okouzlí svou nezaměnitelnou vůní a nádhernou barvou. Pojďte načerpat inspiraci, jak využít levanduli na své svatbě. V článku se dozvíte 12 způsobů, jak můžete levanduli zakomponovat do své svatby. Možností je opradu hodně, pojďte je objevit s námi.

Říká se, že levandule je symbolem lásky a oddanosti. Kromě toho podle pověstí přináší také štěstí. Právě ptroto je ideální květinou pro váš svatební den. Kromě toho její vůně má uklidňující vlastnosti, které mohou pomoci trochu zklidnit zběsilý svtební den a zmírnit váš neklid.

Dalším bousem levandule je její cenová dostupnost. Je to květina, která rozhodně nezruinuje váš svatební rozpočet. Pokud plánujete levabdulovou svatbu dopředu, můžete si levanduli vypěstovat sami. Najdete ji i v nabídce většiny květinářství.  Ať už použijete pár větviček na výzdobu, namícháte pro své hosty levandulový koktejl, nebo si nádherný odstín levandule vyberete jako primární barvu své svatby, neuděláte chybu.

A pokud to s levandulovou svatbou myslíte opravdu vážně, neváhejte a vezměte se přímo u levandulového pole, nebo přímo mezi levandulovými keříky. Levandulový statek Bezděkov vám přesně takový obřad nabízí. Jedinečný a nezapomenutelný. A co teprve svatební fotky z levandulového pole. Větší romatika snad ani nemůže být.

1. SVATEBNÍ OZNÁMENÍ

Svatební oznámení je to první, co vaši hosté obdrží.  Je ideální možností, jak představit téma vaší svatby. Vyberte si vzor s levandulí, nebo jen k oznámení přivažte provázkem levandulovou snítku. K oznámení slaďte také další svatební tiskoviny ,jako jsou jmenovky, svatební menu, nebo pozvánky ke stolu. 

 

2)  SLAĎTE ŽENICHA

Kravata, vesta nebo jen kapesníček v barvě levandle bude krásným doplňkem pro ženicha.

3) SVATEBNÍ OBUV

Svatební lodičky nebo tenisky v této barvě vypadají prostě božsky.

4) DRUŽIČKY

Slaďte šaty svých družiček do této barvy. Vaše společné fotografie budou přímo zářit a vy jako nevěsta krásně vyniknete.

5) SVATEBNÍ ŠATY A DOPLŇKY PRO NEVĚSTU

Nebojte se použít doplňky v této barvě i na svých šatech. Levandulový pás nádherně podtrhne vaše šaty. Také náramek na ruce nebo i podvazek můžete ladit do této barvy.

 

6) SVATEBNÍ KYTICE

Svatební kytice z levandule jsou prostě úžasné. Můžete mít jenoduchou kytici jen z levandule, nebo ji nakombinovat s dalšími květy a vytvořit plnější kytici. Ať tak či onak, levandule je prostě nádherná a to nejen na pohled. Její vůně utiší vaše nervy, kdykoliv k ní přivoníte.

 

7) VĚNEČEK DO VLASŮ

Věnečky jsou velmi polulární a pokud plánujete svatbu ve stylu BOHO je to přímo nutnost. Tak proč jej nemít z levandule?

8) VÝVAZKY

Slaďte svoji svatební kytici také s vývazky. Naprosto dokonalá je kombinace lavendule a juty, případně provázku.  A pokud jste šikovná, dokážete si vývazky vyrobit i sama.

9) SVATEBNÍ VÝZDOBA

Levandule je všestranná a může být kombinována s mnoha různými květinami. Nádherně ale vypadá také samotná. Stačí ji správně naaranžovat do sklenic a výzdobu do uličky máte hotovou.

 

Levandule v květináči jako svatební výzdoba? Samožřejmě! Dokonalá dekorace pro přírodní venkovní svatbu. Rostliny pak můžete zasadit na svoji zahrádku, obdivovat je každou sezónu a vzpomínat na svůj velký den. Házení rýží? Na levandulové svatbě vás nemůže zasypat nic jiného, než levandule.

 

Levanduli můžete použít také jako dekoraci na svatební stůl, zavěsit ji ve skleničkách do prostoru, posypat sušenou na stoly, použít snítku jako dekoraci ubrousků a mnoho dalšího.

 

10) SLADKÝ BAR

Levadule není jen na okrasu. Její použití je široké také v kuchyni. Váš sladký bar bude lákat hosty už z daleka. Makronky v barvě levandule, cupcakes s levandulovým sypáním, levandulová čokoláda to vše vaše hosty nadchne.

 

11) SVATEBNÍ DORT

Pár snítek levandule dokáže vykouzlit perfektní vzhled vašeho dortu. Levanduli samozřejmě můžete použít také uvnitř dotru.

12) DÁRKY PRO HOSTY

Vaše hosty jistě potěší malá pozornost. Můžete jim věnovat třeba levandulová semínka v originálním obalu. Nebo ručně vyráběné levandulové mýdlo, případně bomby do koupele.

 

 

 

Doufám, že vám naše tipy jak začlenit levanduli do své svatby líbily a snad vás i inspirovaly.  Dejte nám vědět v komenářích, jestli plánujete levanduli zakomponovat do své svatby. Sledujte také naši facebookovou stránku 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: