Nápaditý svatební pomocník

Jak se vyrábí svatební oznámení?

Jak se vyrábí svatební oznámení?

Vaše svatební oznámení může mít různou podobu a to od té nejjednodušší po luxusní oznámení s mnoha doplňky. Jak se vyrábí svatební oznámení? Podívejte se, jaké jsou možnosti.

 

TIŠTĚNÁ OZNÁMENÍ

Nejjednodušší a nejekonomičtější varianta je oznámení tištěné doma. Můžete si je navrhnout a vytisknout doma na inkoustové tiskárně. Abyste si neudělali ostudu, je nejprve zapotřebí naučit se pracovat s vhodným grafickým programem (ve Wordu to raději nezkoušejte) a také je dobré sehnat kvalitní grafické papíry. Řada papírů však nelze na inkoustových tiskárnách potisknout. Vždy se prodejce zeptejte na potisknutelnost.

Nemáte-li desítky hodin na experimentování, je lépe obrátit se na specializovanou tiskárnu. Výhodou jsou potom i letité zkušenosti pracovníků tiskárny s výrobou svatebních oznámení. Většinou budete mít na výběr z mnoha grafických papírů – metalické, strukturované, barevné papíry, přírodní apod.
Ve specializované tiskárně dokáží tiskoviny i různě vylepšit například reliéfním tiskem (tisk, který lze nahmatat), zlatotiskem apod.

 

OZNÁMENÍ SE SPECIÁLNÍMI TISKOVÝMI TECHNIKAMI

reliefni-tisk-slepotisk Jak se vyrábí svatební oznámení?Termoražba kombinovaná se slepotiskem – Na oznámení jsou navíc natištěny ornamenty či znaky lesklou perleťovou barvou. Barev je spousta a jedná se o barevné lesklé folie, přes jejich povrch se horkým strojem vyrazí požadovaný ornament na papír.

 

 

svatebni-oznameni-motyli-sk229 Jak se vyrábí svatební oznámení?Slepotisk – jedná se obdobnou techniku jako ražba, jen není použita žádná folie. Tvar je vyražen přímo do papíru a zanechává tak za sebou reliéfní efekt vystouplý nahoru nebo dolů. Slepotisk se dá kombinovat i s termoražbou, reliéf vypadá lépe a  elegatně samostatně.

 

 

 

sk352_oznameni_modreTvarový výsek – Chcete mít oznámení jiného než obdelníkové tvaru? Ve specializované tiskárně dokáží do papíru vysekat i tvary jako  srdce, kruh, okénko, zakulacené rohy apod.

 

 

 

 

Pro termoražbu, slepotisk i výsek se vyrábí speciální štočky (raznice), za které je nutné si připlatit. Štočky jsou kovové s vyrytými ornamenty.

obr (2)

ZDOBNÁ OZNÁMENÍ

sk327

Mašle  a krajky – oznámení je možné přizdobit krásnými mašlemi a dodat jim tak luxusní nádech. Stejně tak je můžete přelepit krajkou.

 

 

 

 

 

sk329-krajkove-svatebni-oznameni-brozBrože – Stříbrné i zlaté brože je možné nasunout na mašli či nalepit na tiskovinu. Brože bývají osázeny desítkami kamínků, které (byť vzdáleně) imitují třpyt diamantů.

 

 

 

 

 

 

 

OZNÁMENÍ VYŘEZÁVANÁ LASEREM

Technika laseru umožňuje do papíru vytvarovat speciální nejmenší tvary, kudrlinky a ornamenty. Je možné je kombinovat s dalšími technikami jako je slepotisk nebo ražba.
Nehodí se pro vyřezávání bílých papírů, protože okraje jsou po ořezu začernalé.Tato technika je jedna z nejdražších.

 

KRABIČKY

Budete zvát svatebčany osobně? V tom případě jim můžete předat krásný dáreček – oznamení v krabičce. Po rozbalení na ně čeká úžasné překvapení.

Krabičky se vyrábějí také technikou ražby, kde některé strany vytvoří přehyby, některé se odříznou. Po složení pak vzniká krabička. Tu je možné dozdobit opět mašlemi a přezkami.

Doporučujeme využít služeb tiskárny Printia:
http://www.fotosvatebka.cz/


Svatební oznámení vyřezávané

Svatební oznámení s krajkou vyřezanou pomocí laseru

Svatební oznámení s krajkou, které je vyřezané laserem? Nic nereálného.

Číst článek

 

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: