Nápaditý svatební pomocník

Svatební šaty v různých barvách

Svatební šaty v různých barvách

Svatební šaty v různých barvách? Přemýšlela jste o tom někdy? Svatební šaty máme většinou v bílé barvě. Proč je tomu tak?

Až do 18. století, ale i po velkou část století 20. si nevěsty ve svatební den oblékaly sváteční šaty, které mohly použít i při jiných, méně výjimečných, příležitostech. Princezny a kněžny se vždy oblékaly do výrazných a bohatě zdobených svatebních šatů. Volily však spíše barvy zlaté nebo stříbrné. Za průkopnici  tradice bílých šatů je označována anglická královna Viktorie, která je zvolila při sňatku se svým bratrancem Albertem ze Saxe-Coburg v roce 1840. Svatební šaty v bílé barvě jsou od té doby považovány za symbol čistoty a nevinnosti nevěsty.


Svatební oznámení s motýly

Oblíbeným motivem symbolizujícím přechod od svobody ke svatebnímu závazku jsou motýli. Motivy motýlů se objevují na svatebních oznámeních v různé formě.

Číst článek

 

 

 


Barevné šaty dnes

Dnešní doba je však moderní a šaty v různých barvách jsou mezi nevěstami stále oblíbenější. Např. s odvážným konceptem netradičních černých svatebních šatů přišla na trh světoznámá návrhářka svatebních šatů Vera Wang. Ta následující sezónu vytvořila kolekci v odvážné červené.

Pokud tedy chcete vyjádřit svou jedinečnost, jsou barevné šasty přesně pro vás. Svatební salony již dnes nabízí šaty v různých odstínech, i když v rámci barev je výběr stále trochu omezenější. Ideální proto je, když si své vysněné šaty necháte ušít.

Pojďme se inspirovat co jiného se krom bílé dnes nosí!

 

zdroj: https://bit.ly/2EJKOBx

 

zdroj: https://bit.ly/2SPS2sQ
zdroj: https://bit.ly/2TDVUSa

 

zdroj: https://bit.ly/2tTEaDR

 

zdroj: https://bit.ly/2SQTvPt

 

zdroj: https://bit.ly/2EDZvpy

 

zdroj: https://bit.ly/2UscyBn

 

zdroj: https://bit.ly/2TrRFd9

 

zdroj: https://bit.ly/2EIdOJT

 

Barevné šyta mají své kouzlo. A co vy? Lákají vás barevné svatební šaty, nebo jste raději pro bílou klasiku?

Sledujte naši stránku perfektní svatba na facebooku, at vám neunikne žádná svatební inspirace.

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: