Nápaditý svatební pomocník

Kde nosit (zá)snubní prsten?

Kde nosit (zá)snubní prsten?

Zásnubní prsten, snubní prsten… Nejste si jisti, jak je to s nimi a jak se správně nosit?

 

ZÁSNUBNÍ PRSTEN

U nás se dává většinou jen ženám. Ale například v zámoří ho nosí i muži. Místo prstenu mohou muži dostat například hodinky nebo jiný pěkný dárek.

 

VÝZNAM PRSTŮ PRO NOŠENÍ PRSTÝNKU

Prstýnek se nosí na levé ruce, jelikož ta je blíže k srdci. Proč ale na prsteníčku?

Podle starých Číňanů má každý prst svůj význam. Zkuste si dát dlaně k sobě a pak zkusit oddělit jednotlivé prsty. Některé půjdou oddělit lehce, jiné skoro vůbec..

www.uzdrav.sk

Palce lze oddělit jednoduše. Představují naše rodiče, které jsou našimi kořeny a od kterých se dříve či později oddělíme a vytvoříme si vlastní rodinu.

Podobně je to s ukazováčky, které představují naše sourozence. Ačkoliv může být pouto mezi vámi silné, každý si jednou založíte vlastní rodinu a budete žít vlastní život.

Prostředníčky jsou uprostřed a představují tak nás samotné a naši osobnost. Ty neoddělujme, zůstávají jako pevný základ.

Prsteníčky představují životní partnery a prsty od sebe oddělit moc nejdou. S životním partnerem totiž cítíme silné pouto, vytváříme nový společný osobní prostor pro život, prostor, kde se můžeme schoulit i nabrat sílu.

Malíčky je možné už zase oddělit jednoduše, ale až naposledy 🙂 Představují naše potomky. Stejně jako jsme se na začátku oddělili my, jednou se i od nás oddělí naše děti a budou pokračovat v ten správný čas v koloběhu života.


Doplňkové tiskoviny na svatbu

Doplňkové tiskoviny na svatbu

Abyste dotáhli vaši svatbu k dokonalosti, chce to vyladit pár detailů. Doplňkové tiskoviny na svatbu pomohou zajistit plynulý chod svatby, přehlednost a zodpovědět dotazy svatebčanů.

Číst článek

 

 


ZÁSNUBNÍ I SNUBNÍ PRSTEN

A jak nosit oba prsteny dohromady?

  • Na levé ruce, oba na prsteníčku. Ale to může být nepohodlné a mohou zaniknout.
  • Na levé ruce, každý na jiném prstu (většinou prostředníček)
  • Zásnubní prsten na pravé ruce, snubní na levé

Při nošení prstenů dohromady nebo na sousedních prstech je však třeba počítat s tím, že prsteny se mohou rychleji opotřebovat vzájemných dotykem a třením. Platí, že čím komplikovanější zdobení a strukturu prsten má, tím je náchylnější k poškození.

 

ZAJÍMAVOSTI O ZÁSNUBNÍCH DARECH

Například moji přátelé si jako zásnubní „prsteny“ nechali vyrobit kožené nátepníky na ruce s motivy stromu života. Oba měli stejný rovnocenný a krásný dar a doplněk, který se nemusí nosit všude. Na svatbě k nim ještě přibyly klasické snubní prsteny.

Jiný známý požádal o ruku svou partnerku a dal jí dřevěný prstýnek, který sám vyrobil, aby si pak mohla vybrat krásný stříbrný prstýnek dle svého výběru a námětu. Umím si stejný scénář vybavit s romantickým prstýnkem z pampelišek či jiných běžně dostupných květin.

zásnubní prsten, snubní prsten

 

 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: