Nápaditý svatební pomocník

Jaké šaty si obléct na svatbu

Základní pravidla při hledání těch správných svatebních šatů

Při výběru svatebních šatů bychom se neměli řídit jen svým vlastním vkusem, ale i stylem svatby, místem konání obřadu a tím, co všechno chceme ve svatební den podniknout. Hlavní zásadou ženicha i nevěsty je ladit k sobě. Pokud je nevěsta o hodně menší než ženich, měla by si vzít vyšší podpatky a nechat si na hlavě vytvořit vyšší účes, kupříkladu drdol. Opticky prodlužuje i delší kytice a splývavé svatební šaty. Žena stejně velkého či menšího snoubence si může dovolit více se odhalit a vzít si na sebe širší sukni, čímž se bude opticky zmenšovat. Postavu korpulentnějších dam zužuje splývavá dlouhá sukně, útlá žena si může dovolit sukni širší.

Bílé koktejlové svatební šaty

LEVNÉ KOKTEJLKY

Pravidlo při výběru svatebních šatů zní: v jednoduchosti je krása. Čím zdobenější je látka, tím jednodušší by měl být střih. V chladnějším ročním období patří ke svatebním šatům také rukavice, klobouk, kožešinové pelerínky a další doplňky. Pole tradice si smí nevěsta jen jednou za život obléci dlouhé bílé svatební šaty a bílý závoj. Svatební šaty nemusí být nutně bílé, moderní jsou i jemné odstíny modré, růžové, meruňkové nebo slonová kost (ivory). Ke svatebním šatům musí ladit i účes, make-up, ozdoby a doplňky.

Vybrat z obrovského množství svatebních šatů ty nejlepší je vážně těžké. Práci vám ulehčí sestra, kamarádka nebo maminka, ale konečné rozhodnutí je jen na vás. Říká se, že ženich by před svatbou svatební šaty vidět neměl, protože to přináší smůlu, ale pokud si myslíte, že vám poradí nejlépe, pověrám nevěřte.

Oblek ženicha se řídí svatebními šaty nevěsty, a to jak barevností, tak stylem. Pokud si nevěsta zvolí svatební šaty typu luxusní velké toalety, měl by i ženich sáhnout po zdobeném obleku či fraku. K jednoduchým svatebním šatům je zase lepší vybírat méně výrazný klasický oblek. Nosí se tedy nejen obleky, ale i fraky či žakety.

Červené dlouhé šaty s vlečkou

LEVNÉ SPOLEČENSKÉ A SVATEBNÍ ŠATY

 

Svatební oblek

Jednořadý nebo dvouřadý oblek je nejpoužívanějším svatebním oděvem pro ženicha. Sako i kalhoty musí mít stejnou barvu, oblek vždy zapnutý. Čím dál tím oblíbenější je bílý nebo béžový oblek se světlou obuví. Do klopy saka nezapomeňte vsunout kapesníček a na okraj saka připevnit myrhu (voničku). Košile i kravata smí být různobarevná. Svatební obuv ženicha by měla odpovídat barvě kalhot.

Jak se obléci jako svatebčan? Všeobecně známé je následující pravidlo: hlavně nemít honosnější šaty než nevěsta. Toto pravidlo musíte zachovat, i když nevěsta zrovna nepatří mezi vaše nejlepší přítelkyně. Zkazit někomu svatbu tím, že budete mít sražší a hezčí šaty, se jen tak neodpouští. Jak se ale zachovat, pokud nevěsta vyznává jednoduchost a strohý styl? Pak můžete místo šatů zvolit kostýmek, klidně i kalhotový. Není také vhodné přijít v šatech světlé, či dokonce bílé barvy. Tato barva je vyhrazena pouze pro nevěstu. Strhnout pozornost na sebe místo nevěsty, se vám také podaří pomocí bohatě nabíraných princeznovských šatů sladké barvy a připomínajícími šaty svatební nebo příliš krátkými či extravagantními šaty s průstřihy. Vynechejte je proto, stejně jako odhalenou kůži.


Boho svatba snů

Boho svatba snů

Vůně lučních květů, osvobozující hippie styl, etno i gypsy doplňky. To vše si představíme, když se řekne „svatba v boho stylu“.

Číst článek

 

 

 

 


Pokud jste jen host, pak zvolte jednoduché společenské šaty nebo kostýmek či kombinaci sukně a topu. Délka šatů by neměla být kratší než dlaň nad kolena a top by neměl být průhledný. Nehodí se ani příliš dlouhé šaty a už vůbec ne šaty s vlečkou. Možná si nevěsta bude přát, aby všichni hosté přišli v jedné barvě šatů, kterou určí. Respektujte její přání. Není vhodná černá barva šatů, přestože družičky mohou mít na přání nevěsty černé koktejlky.

Můžete na svatbě dostat i roli družičky, přestože u nás není zvykem, aby nevěsta měla více družiček z řad kamarádek. Roli družiček u nás spíše zastávají děti. Další role může být velice zodpovědná a tou je svědek. Jako svědek byste rozhodně měla vypadat seriózně. Pro svědky jsou povoleny šaty tmavších barev a konzervativního střihu.

Fialové krátké šaty koktejlky

WWW.SPOLECENSKE-SATY.EU

Jestli jste pozvaná pouze na hostinu a samotného obřadu se nezúčastníte, s oblečením si příliš hlavu lámat nemusíte. To však neznamená, že můžete přijít v džínách. I zde byste měla být společensky oblečená, můžete si však vzít kalhoty a top. I nevěsta se nejspíše po obřadu převlékne a atmosféra na hostině bude uvolněnější. Vždy si o svatbě zjistěte co nejvíce informací: kde se bude konat (kostel, radnice či nějaké neobvyklé místo), jaké asi bude počasí, kolik tam bude lidí, v čem půjdou na svatbu ostatní, jak bude oblečená nevěsta a jestli má nevěsta s ženichem na vaše oblečení nějaké požadavky. Podle zjištěných informací se oblékněte s ohledem na obecně známá pravidla.

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: