Nápaditý svatební pomocník

Zásnubní prsteny

Zásnubní prsteny

Žádal-li v historii muž ženu o ruku, znamenalo to, že je schopen uživit rodinu, protože je finančně zabezpečený. Zásnubní prsteny byly tak symbolem budoucího štěstí. Čím víc prsten zářil, tím měl žadatel u své vyvolené větší šanci.

 

Dnes se význam zásnubního prstenu mění i se současným vnímáním ženy samotné. Dříve se dívka držela u rodičů, modlila se za spoustu dětí a pracovitého muže, který by ji uživil.

Proto se o ruku dívky žádalo nejprve u jejího otce. Ten musel uznat za vhodné, zda je muž finančně zralý, dostatečně zabezpečený a dceru si zaslouží.

 

prsteny svatba

 

V dnešní době jsou však ženy emancipovanější, studují vysoké školy a dokáží se uživit i samy. I z tohoto důvodu dochází v současnosti k zásnubám celkově později, než tomu bylo např. před dvaceti lety.

Páry nejprve budují kariéru, shání dobrou práci a až poté se rozhodují pro rodinný život.

V některých případech se zásnubní prsteny stávají rodinným dědictvím a můžou doslova kolovat z generace na generaci. Výběr prstenu se proto rozhodně vyplatí nepodcenit.

„Víte, že: Podle svatebních tradic by se měl svatební obřad konat do jednoho roka od zasnoubení?“

 

Zásnubní prsten jedině s briliantem?

Výběr zásnubního prstenu je nesmírně důležitý a mnoha mužům z této představy běhá mráz po zádech. Vždyť kolikrát za život budou mít šanci požádat svou milou o ruku?

Pokud si s výběrem nevíte rady, nic nezkazíte, vyberete-li prsten s barevným kamínkem či výraznějším zdobením. Vždy ale berte v potaz styl a vkus vaší milé.

Která žena by ale odolala zásnubnímu prstenu s brilianty?

Ač se to zdá k nevíře, i takový šperk se dá vybrat v jednoduchém, a přesto nadčasovém vzhledu, ale hlavně, s příznivou cenou.

Pokud vyberete zrovna tento typ prstenu, vždy vyžádejte certifikát pravosti! Ten by měl být automatickou součástí nákupu.

Briliant je vybroušený diamant, jehož kvalita se určuje podle těchto parametrů:

  • Barva
  • Brus
  • Čistota
  • Váha

Kombinací bílého zlata a briliantu skutečně nic neztratíte – naopak! Získáte ten nejkrásnější prsten pro svou lásku, se kterým určitě nedostanete košem a uslyšíte sladké ano.

 


Luxusní svatební oznámení

Luxusní svatební oznámení

Rádi pokukujete po zahraničních konceptech vysokonákladových svateb, kde je vše dokonalé do posledního detailu? A říkáte si, proč si nedopřát alespoň něco z luxusu právě na vaší svatbě?

Číst článek

 

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: