Nápaditý svatební pomocník

NETRADIČNÍ SNUBNÍ PRSTENY PRO ODVÁŽNÉ PÁRY

NETRADIČNÍ SNUBNÍ PRSTENY PRO ODVÁŽNÉ PÁRY

Snubní prsteny nejen, že pečetí vaši vzájemnou oddanost, ale ukrývají v sobě i jistou hlubokou symboliku. Snubní prsten vás bude provázet celým životem. Měl by proto vyjadřovat vaši jedinečnost a hlavně se vám opravdu líbit. Poslední desetiletí se snubní prsteny vyráběly hlavně ze zlata, nebo stříbra a jejich design byl velmi jednoduchý. Dnes si ale můžete vybírat z mnohem více materiálů. My vám přinášíme inspiraci na netradiční a originální snubní prsteny.

Navléknutí prstenů při obřadu po celá staletí znamená spojení partnerů a důkaz lásky, věčné a nekončící, a stejně tak ochrany, již muž ženě poskytuje. Tvar snubního prstenu představuje nezlomitelný slib a závazek. Kroužek nemá začátek ani konec stejně jako vzájemná láska. Na základě tradic muži navlékali ženám prsteny na levou ruku a dokazovali tak, že dotyčná jim patří. Levá strana se vždy považovala za slabší než pravá a symbolizovala tak podřízenost manželky manželovi.

Zlato a stříbro jsou stále havními materiály při výrobě snubních prstenů. Pokud ale chcete něco jedinečného, můžete se poohlédnout po jiném druhu kovu.  A co takhle kov úplně vynechat a nechat si vyrobit snubní prsteny třeba ze dřeva, nebo keramiky? Že si to neumíte představit? Tak se podívejte na naši inspiraci.

Prsteny z titanu 

Trvalý jako láska sama, tak dlouhou životnost má titan. Má tmavě šedou barvu, kterou se výrazně liší od ostatních kovů.  Snubní prsteny z titanu jsou velmi působivé s ornamentální gravurou a osázené drahými kameny. Může mít matný i lesklý povrch a nádherně působí jejich spojení. Titan je velmi komfortní pro denní nošení a má vysokou odolnost proti poškrábání.

Prsteny z karbonu

Lehké jako pírko, odolné jako diamant a magicky temné. To platí pro prsteny vyrobené z karbonu. Uhlík, ze kterého jsou tyto prsteny vyrobeny, je základní stavební složkou všeho živého na zemi. Spojení s matičkou zemí z těchto prstenů přímo čiší. Napadá vás něco vhodnějšího, čím stvrdit svůj společný život?

Persteny ze dřeva

Milujete přírodu, ekostyl a jedinečnost? Pak jsou pro vás ideální prstýnky vyrobené ze dřeva, ze kterých dýchá pocit tepla. Můžete si vybrat z různých druhů dřeva a ty navzájem kombinovat. Prstýnek můžete doplnit drahokamy, nebo minerály. Kousek přírody na vašem prstu.

 

Prsteny z meteoritu

Tato možnost je pro milovníky opravdových unikátů. Prsteny se vyrábí z úlomků meteoritů a koupíte je převážně v zahraničí na Amazonu nebo Ebay. Meteorit je většinou kombinovám s nějakým kovem, případně drahým kamenem. Pokud toužíte po opravdu jedinečném prstenu, který nemá každý druhý, směle do toho.

Prsteny z keramiky

Keramika se stává stále oblíbenějším materiálem snubních prstenů. S keramiou, kterou znáte z obkladů má ovšem tento materiál pramálo společného. Má zcela odlišnou strukturu. Prsteny z keriky jsou překvapivě lehké a odolné proti poškrábání. Materiál se používá buď jako povrch nebo jako celý základní materiál prstenu. Pokud hledáte lehké jednoduché a současně neobvyklé snubní prsteny – prsteny z keramiky mohou právě toto nabídnout.

 

Sledujte naši stránku Perfektní svatba na Facebooku a žádná svatební inspirace vám už neunikne.

 

 

Mohlo by vás zajímat:



%d blogerům se to líbí: