Nápaditý svatební pomocník

JAK VYBRAT DODAVATELE SVATEBNÍHO OZNÁMENÍ + 13 OTÁZEK NA KTERÉ MUSÍTE ZNÁT ODPOVĚĎ PŘED UZAVŘENÍM ZAKÁZKY

JAK VYBRAT DODAVATELE SVATEBNÍHO OZNÁMENÍ + 13 OTÁZEK NA KTERÉ MUSÍTE ZNÁT ODPOVĚĎ PŘED UZAVŘENÍM ZAKÁZKY

Svatební oznámení není jen kus papíru. Jeho prostřednictvím oznamujete své rodině, blízkým a přátelům šťastnou novinu, že se budete brát. A ačkoliv je na internetu na výběr nepřeberné množství druhů svatebních oznámení, výběr toho pravého dodavatele nemusí být jednoduchý. Abyste se vyhnuli případnému zklamání, přinášíme vám návod, jak si vybrat tiskárnu.

Výběr svatebního oznámení není jednoduchý.  Mělo by odrážet vaši jedinečnost a zapadat do celkového stylu svatby. Myslete na to, že je to první věc, kterou vaši hosté uvidí, a mělo by jim ukázat, v jaké stylu se svatba ponese.

Výběr svatebního oznámení na internetu je dnes již běžný. Můžete si vybírat z nekonečných možností barev, vzorů, velikostí i stylů. Nebo si můžete navrhnout svoji vlastní unikátní grafiku a tu si nechat vytisknout.

Nebezpečím, při výběru svatebního oznámení na internetu je, že oznámení nevidíte na vlastní oči. Nemůžete si na něj fyzicky sáhnout a ověřit si kvalitu tisku a papíru. Také nezapomeňte na to, že každý monitor zobrazuje barvy trochu jinak. Takže se může stát, že vytištěné oznámení bude mít trochu jiný barevný odstín.

Kde si nechat svatební oznámení vytisknout

Záleží, jaký očekáváte výsledek a jak je pro vás důležitá cena. Potřebujete-li oznámení co nejlevnější, potom stačí zajít do copy centra. Tomu však bude odpovídat i výsledek. Nejde jen o kvalitu tisku, ale také o kvalitu papíru. V copy centru budou mít křídový papír. Tyto papíry se však používají výhradně na letáky a podobné propagační materiály. Na svatební oznámení jsou nevhodné.

Oproti tomu ve specializovaných tiskárnách se svatební oznámení tisknou na grafické papíry vyšší gramáže. Běžné je mít na výběr z několika druhů papírů v gramážích od 260 do 350 g/m2. Ideální je 300 g/m2. Grafické papíry mají nejen různou strukturu, ale také odstíny. Mohou být krémové, světle hnědé, kraftové, metalické perleťové, vanilkově zlaté apod. Nelze přitom odhadnout dopředu, který papír bude pro daný typ tiskoviny nejlepší. K tomu slouží zkušební výtisky.

papíry pro svatební oznámení

Jamile najdete svatební oznámení, které se vám líbí, zašlete dodavateli poptávku. Před samotným zadáním vaší zakázky, bystě měli znát odpovědi na následující otázky.

13 Otázek pro dodavatele 

 1. Specializujete se na nějaký druh svatebních oznámení (luxusní, přírodní atd.)?
 2. Máte k dispozici vzorníky vašich oznámení?
 3. Jaké druhy papírů máte v nabídce?
 4. Tisknete také dle vlastního návrhu? V jaké podobě návrh dodat? (formát, rozlišení atd.)
 5. Jaký je nejmenší počet kusů, od kterého tisknete?
 6. Nabízíte tisk speciálními technikami (slepotisk, ražba, tisk metalickými barvami atd.)
 7. Mohu si zvolit vlastní písmo, které nemáte v nabídce?
 8. Mohu si objednat vzorek oznámení? Případně kolik za něj zaplatím?
 9. Jaká je dodací lhůta od zadání zakázky? Nabízíte expresní tisk?
 10. Pošlete mi návrh oznámení před tikem?
 11. Co se stane, když bude na oznámení chyba?
 12. Nabízíte nějaké slevy v případě objednání od určitého počtu, nebo pokud k oznámení objednám ještě další tiskoviny?
 13. Nabízíte tisk dalších tiskovin ve stejném designu?

 

svatební oznámení
zdroj: www.printia.cz

 

Pokud budete mít možnost, vždy se běžte k dodavateli podívat osobně. Už jen abyste viděli na vlastní oči kvalitu papíru a již vytištěná oznámení. Někteří prodejci prodávají pouze online a tuto možnost nemáte. V tomto případě hledejte o dodavateli co nejvíce referencí a prohlédněte si jeho portfolio. Hodně vám napoví také styl a způsob komunikace.

Sledujte naši stránku Perfektní svatba na Facebooku a žádná svatební inspirace vám už neunikne.

 


SVATBA VE STYLU MINIMALISMU ANEB MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE

zdroj: https://bit.ly/2D3mLh4

 

Naplánovat dokonalou svatbu do posledního detailu není vůbec lehký úkol a může to být poměrně stresující záležitost. Je tolik možností, jak vaši svatbu pojmout. Nepřeberné množství svatebních stylů, dekorací a spolu se záplavou fotek na internetu ve vás může vyvolat pocit, že potřebujete prostě vše a vše musí být vyladěno do posledního detailu. Ale opravdu to tak musí být? Udělejte si plánování vaší svatby jednodušší a využijte při tom minimalismu!

Číst článek

 


 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: