Nápaditý svatební pomocník

NEZAPOMENUTELNÁ ROZLUČKA SE SVOBODOU: V HLAVNÍ ROLI NEVĚSTA

NEZAPOMENUTELNÁ ROZLUČKA SE SVOBODOU: V HLAVNÍ ROLI NEVĚSTA

Je to tady… Už brzy řeknete své ano a váš vztah se posune zase o kousek dál. Někdo svatbu vnímá spíše jako formalitu, pro jiného je to velmi důležitá událost. V obou případech se sluší uspořádat rozlučku se svobodou, na kterou budete dlouho vzpomínat vy i všechny zúčastněné. Jenže jak na takovou dokonalou rozlučku? Nechte se inspirovat v následujícím článku. Pomůže jak nevěstám, tak družičkám a svědkyním.

 

Kdo se nevěstiny rozlučky účastní?

Rozlučky se svobodou mohou probíhat společně nebo zvlášť. Řada nastávajících manželů má společné známé a rozlučku pořádají na zahradě formou grilovací párty. Trendem však bývá spíše dělat rozlučku odděleně. Ženich s kamarády a nevěsta se svými kamarádkami, svědkyní, družičkami. Nevěsta se před svatbou odreaguje a zároveň seznámí i ty své kamarádky, které se doposud neznaly. Hlavním organizátorem rozlučky by podle tradice měl být svědek nevěsty. Výhodou takové rozlučky je, že nevěsta nemusí myslet na to, co by na program řekl muž, a může se víc odvázat. Dnes se budeme věnovat právě této variantě.

 

Chce to téma

O program se většinou starají svědci nebo družičky. Pokud jde nevěstě za svědka muž, je lepší svěřit organizaci do rukou družiček a svědka poslat slavit s ženichem. Přeci jen plánujeme dámský večer. Rozlučka v restauraci jen jakosetkání kamarádek není nic špatného, ale ani nic mimořádného. Aby byla rozlučka opravdu výjimečná, chce to hlavně nápad, v jakém duchu se ponese. Zvolte si styl, jaký vás bude nejvíc bavit. Princezny, havajské tanečnice, kovbojky, víly, čarodějnice nebo třeba mafiánky. Samozřejmě to bude chtít adekvátní kostýmy a rekvizity. Nebojte se toho… Pokud se však na kostýmy necítíte, nevadí, je toho ještě hodně, co se dá vymyslet.

 

Co by nemělo chybět

Šampaňské, jahody a pořádný odvoz (třeba limuzína) – to by měl být samozřejmostí. Nevěsta by měla být jasně „označena“ – šerpou, korunkou nebo speciálním tričkem. Ať je jasné, že teď se vše točí právě kolem ní. Samotný program pak závisí čistě na vašich preferencích. Chcete se pořádně odvázat? Klasikou na rozlučkách se svobodou bývá pánský striptýz. I ten se dá pojmout různě – vážně i vtipně. Pokud vám tento styl zábavy není blízký, není důvod se přemáhat. Jako doprovodný program rozlučky můžete zvolit bowling, degustaci vín, minigolf, únikovou hru nebo třeba karaoke. Máte pocit, že jeden den na pořádnou rozlučku nestačí? Můžete vyrazit s kamarádkami na víkend do wellness hotelu, užít si rozlučku ve velkém stylu a zároveň náležitě zrelaxovat.

 


Svatební hryNeokoukané svatební hry k seznámení i pobavení

Spousta svatebních her je obecně známých a najdete je na téměř každé svatbě. Na jiné však narazíte málokdy a přitom nejsou o nic méně zábavné. Máme pro vás tipy na 4 neokoukané svatební hry, které seznámí, pobaví a možná i dojmou.

Číst článek

 

 


 

Úkoly pro nevěstu

Součástí rozlučky bývají nejrůznější úkoly pro nevěstu. Úkoly by měly být zábavné, ale ne nepříjemné. Pokud je tedy nevěsta stydlivější povahy, přizpůsobte tomu i vybrané úkoly nebo se do nich vůbec nepouštějte. Jak mohou úkoly vypadat? Nevěsta může dostat za úkol pozvat cizího muže na panáka nebo se naopak na něj nechat pozvat, domluvit kamarádce rande se sličným mužem, potykat si s personálem, zatančit si s vybraným mužem, zatančit na baru apod.

 

Na kdy rozlučku naplánovat

Bývalo zvykem pořádat rozlučku den před svatbou. V dnešní době se od tohoto termínu spíše ustupuje. Jestliže se rozlučka divoce rozjede, nemusela by být nevěsta o svatebním dnu zrovna ve formě. Nebo by si naopak rozlučku moc neužila, protože by neustále myslela na to, co vše ji zítra čeká. Ideální je tedy rozlučku se svobodou uspořádat týden až dva před svatbou.

 

Kdo platí?

Zde to hodně závisí na místě konání i celkové organizaci. Čeká-li nevěstu překvapení ve formě pánského striptýzu, adrenalinového zážitku nebo výletu, skládají se na něj dopředu hosté rozlučky. Jídlo a pití zpravidla platí nevěsta.

 

Nazapomeňte fotit

Co by to bylo za rozlučku bez pořádné fotodokumentace! Třeba se to rozjede víc, než jste původně plánovaly a kdo ví, kolik si toho budete pamatovat 🙂 Platí zde však stejné heslo jako u úkolů pro nevěstu: nedělat nic, co by jí bylo nepříjemné. Fotit tedy jen tolik, aby si rozlučkový den užila.

 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: