Nápaditý svatební pomocník

SVATBA VE STYLU MINIMALISMU ANEB MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE

SVATBA VE STYLU MINIMALISMU ANEB MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE

Naplánovat dokonalou svatbu do posledního detailu není vůbec lehký úkol a může to být poměrně stresující záležitost. Je tolik možností, jak vaši svatbu pojmout. Nepřeberné množství svatebních stylů, dekorací a spolu se záplavou fotek na internetu ve vás může vyvolat pocit, že potřebujete prostě vše a vše musí být vyladěno do posledního detailu. Ale opravdu to tak musí být? Udělejte si plánování vaší svatby jednodušší a využijte při tom minimalismu!

Minimalismus představuje krásu, která se skrývá právě v jednoduchosti. Nejedná se ani tak o trend, jako spíše o celý životní styl. Vévodí mu  střídmé barvy, jednoduché linie a minimum věcí. Že si to neumíte představit? Možná se vám zdá, že tento styl se pro svatbu moc nehodí, protože je příliš strohý a neosobní, ale opak je pravdou. Právě v jednoduchosti a čistotě je jeho krása.

Svatební plánování s minimalistickým myšlením není ve skutečnosti jen o snížení svatebního rozpočtu, i když to může být samozřejmě jedním z jeho velkých plus. Je to hlavně o tom, soustředit se na svatbu jako takovou, na její nejdůležitější detaily. Minimum správně zvolených dekorací a zaměření se na kvalitu, nikoliv kvantitu, vám umožní uvolnit se a užít si čistou radost z toho, že se vaši blízcí sešli na jednom místě, aby oslavili vaše manželství.

Minimalismus používá neutrální barvy. Základem je bílá, případně krémová, doplněná o šedou, černou a akcenty zelené. Neznamená to ale, že nelze využít i jiné, kontrastní barvy. Vždy záleží jen na vás, jakým způsobem si s daným tématem pohrajete a vytvoříte tak vlastní vzhled. Do výzdoby můžete začlenit nyní velmi populární geometrické prvky, které ve spojení s jednoduchými barvami krásně vyniknou

Jak tedy začlenit minimalismus do vaší svatby? Tady je pár tipů.

Svatební oznámení

Oznámení v duchu minimalismu je elegantní a jednoduché. Jeho jednobarevné provedení dává prostor pro využití zajímavého písma, nebo ruční kaligrafie. Nezapomeňte však, že musí být kvalitně zpracované, protože nebude obsahovat žádné zdobení, které by zakrylo případné nedostatky. Toto oznámení naznačí hostům, v jakém duchu se svatba ponese.

Dort

Svatební dort ve stylu minimalismu je jednoduchý, hladký, zdobený pouze několika květy, nebo zelenými lístečky. Opět je zde kladen velký důraz na co nejkvalitnější provedení.

 

Svatební šaty

Jednoduchá silueta, čistě bílé, bez výrazného zdobení a volánů. Takové jsou svatební šaty v minimalistickém stylu. Nádherně podtrhnou vaše křivky a mají nezapomenutelné kouzlo.

 

Obřad

Minimalistický obřad dává vyniknout především nevěstě, ženichovi a jejich emocím. To na ně se soustředí hlavní pozornost. Vyniknout ale dává také prostoru, kde se obřad koná. Velmi dobré je proto volit prostor, který je přirozeně dobře prosvětlen, je tam dostatek místa a celkově jeho atmosféra už nevyžaduje příliš pracné zdobení.

 

Svatební kytice

Minimalistická kytice by měla vhodně doplnit styl nevěsty, ne ji zakrývat. Minimalistické kytice se většinou vyznačují jedním, maximálně dvěma druhy květin, které jsou doplněny zelení.  Jednoduché a přitom tak nádherné

 

Svatební tabule

Čistě bílé textilie z přírodních materiálů, čiré vázy a lahve plné kapradí, olivových nebo jiných zelených listů budou vypadat jednoduše, stylově a budou skvěle fungovat s kovovými nebo dřevěnými doplňky, kdy například zlato či měď dodá teplou záři, zatímco surové dřevo zvýrazní čisté, svěží linie.

 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl vaší svatby, minimalismus je spojen s menším stresem. A čím méně se  budete stresovat, tím více si svůj svatební den užijete. A to je důvod , proč byste o minimalismu měli začít uvažovat.

Sledujte naši stránku perfektní svatba na Facebooku a žádná svatební inspirace vám už neunikne.

 


Svatba je jedna z nejdůležitějších událostí v životě. Chcete, aby byla dokonalá a chcete si ten velký den maximálně užít. A i když je svatba především o nevěstě a ženichovi, zapomínat byste neměli ani na vaše hosty. I pro ně může být vaše svatba nezapomenutelným zážitkem. Jak to zařídit? Přečtěte si našich 7 tipů, jak na to.

Číst článek

 


 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: