Nápaditý svatební pomocník

SVATEBNÍ DORTY INSPIRACE 2019

SVATEBNÍ DORTY INSPIRACE 2019

Svatební dort. Nepostradatelná součást svatební hostiny. Podle tradice krájí svatební dort novomanželé, přičemž ten,kdo má ruku na noži nahoře, ten bude mít v manželství navrch.

První kousky dortu patří novomanželům. Tradice praví, že všichni svatebčané, by měli dost ochutnat, jinak to do manželství přinese smůlu.

V dnešní době můžete mít svatební dort v nepřeberném množství tvarů i chutí. Dortům potaženým silnou vrstvou fondánu a s těžkým máslovým krémem uvnitř už odzvonilo. Dnes jsou trendem tzv. nahé dorty, které se skvěle hodí ke svatbě ve venkovském stylu. Stále častěji se zdobí živými květinami. Jejich krása je právě v jejich nedokonalosti.

Nejen vzhled, ale také chuť dortu musí být dokonalá. Ochutnávky jsou dnes již běžnou součástí výběru. Nebojte se požádat cukráře o  více variant, nebo si navrhnout vlastní kombinaci. Nemusí se držet jen standardu. Dnes si můžete nechat upéct také speciální druhy dortů, jako jsou RAW, bezlepkový, vegan, bezlaktózový a mnoho dalších.

 

SVATEBNÍ DORTY TRENDY PRO ROK 2019

 

Geometrické tvary vládnou letošní svatební sezóně a to se odráží také ve světě svatebních dortů. Už dávno neplatí, že váš dort musí být kulatý. Naopak! Čím zajímavější geometrický tvar, tím lépe.

Živé květiny jako dokonalá ozdoba vašeho dortu. Nejen klasické květiny, ale především netradiční druhy vládnou letošní sezóně. Na dortech najdete větvičky, bobule, trávy nebo třeba sukulenty.

Textury. Bílý a hladký dort? V žádném případě. Naopak! Textura hraje prim. Mramorování, vzhled kamene, dřeva, krajky je naprosté top.

Dorty ve tvaru písmen. Svatební dort ve tvaru vašich iniciál? A proč ne!

 

zdroj: https://bit.ly/2CgmtD3

 

zdroj: https://bit.ly/2JhrQrg

 

zdroj: https://bit.ly/2TDDsck

 

zdroj: https://bit.ly/2NXJ4ZI

 

zdroj: https://bit.ly/2NWL18L

 

zdroj: https://bit.ly/2Ty7Hlu

 

 

zdroj: https://bit.ly/2J8tQlV

 

zdroj: https://bit.ly/2T1b1jY

 

 

zdroj: https://bit.ly/2F6CJs5

Líbí se vám? Jaký dort plánujete na své svatbě vy? Napiště nám do komentářů.

Sledujte naši stránku Perfektní svatba na Facebooku, aby vám neutekla žádá svatení inspirace.

 


SVATEBNÍ DORT S MAKRONKAMI

Makronky jsou malé sladké laskonky z mandlovobílkového těsta slepované krémem či jinou náplní. Dnes tolik oblíbené svatební cukroví se podařilo jejich milovníkům „propašovat“ i do svatebního dortu.

číst článek 


 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: