Nápaditý svatební pomocník

JAK VYBRAT SVATEBNÍ VIZÁŽISTKU? ANEB 12 OTÁZEK NA KTERÉ SE MUSÍTE ZEPTAT, NEŽ SI VYBERETE

JAK VYBRAT SVATEBNÍ VIZÁŽISTKU? ANEB 12 OTÁZEK NA KTERÉ SE MUSÍTE ZEPTAT, NEŽ SI VYBERETE

Svatební den je významná událost a každá nevěsta si přeje vypadat dokonale. Celá vaše vizáž musí být perfektní a základem všeho je vaše pleť. Přejeme si vypadat na fotkách prostě úchvatně a to dokáže zařídit správně zvolený make-up. Jak si ale vybrat tu správnou vizážistku a na co se ptát než si definitivně vyberete? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

Na internetu a hlavně ve svatebních skupinách na Facebooku najdete desítky nabídek na svatební líčení. Je těžké vybrat si z nich tu správnou. My vám poradíme, na co se vybraných vizážistek zeptat, ještě než si dohodnete termín zkoušky.

V první řadě si ale udělejte jasno v tom, kolik jste ochotna do svého svatebního líčení investovat. To vám pomůže odfiltrovat nevyhovující nabídky hned na začátku. Také byste měla mít představu o stylu vaší svatby. Jinak bude vypadat líčení na svatbu ve stylu glamour a jinak líčení na přírodní svatbu.

Rozhodně se nebojte vybrat si více vizážistek a domluvit si s nimi osobní schůzky (ještě před zkouškou make-upu). Uvidíte, jak budou na vaši žádost reagovat. Na schůzce se osobně poznáte, zjistíte, jestli vám vizážistka sedí i jako člověk (to je velmi důležité) a v klidu se jí zeptáte na vše, co potřebujete vědět.

Je velmi důležité, aby vybraná osoba byla empatická a dokázala vás ve svatební den dobře naladit. Je normální, že u příprav třeba začnete být nervózní – dobrá vizážistka to pochopí, uklidní vás a podpoří.

NA CO SE VIZÁŽISTKY ZEPTAT, NEŽ SE DEFINITIVNĚ ROZHODNĚTE? 

1. Máte volný můj termín?

Základní informace, kterou zjistíte hned při prvním kontaktu, klidně i po internetu. Zjistit si jestli má daná vizážistka volno se jeví jako naprostá samozřejmost. Některé nevěsty si však tuto otázku nechávají na konec a pak se může stát, že budete ztrácet čas s člověkem, který má váš termín již obsazen. Jako první tedy vždy zjistěte, zda je vizážistka k dispozici na vaši svatbu, až potom přejděte k dalším otázkám

2. Děláte zkoušku make-upu?

Dnes už drtivá většina vizážistů bere svatební zkoušku jako samozřejmost. Vždy je ale dobré se o tom ujistit. Rovnou se také ptejte, zda je možné udělat i více zkoušek v případě, že se vám první make-up nebude líbit

3. Jaká je cena za…?

Cena je obvykle jedna z prvních věcí, kterou budete chtít vědět. Pokud už máte jasno, kolik jste ochotna investovat, budete tady filtrovat jednotlivé nabídky. Zjistěte si, kolik stojí líčení a co všechno máte v ceně. Je v ceně i zkouška? Připlácí se něco za úpravu make-upu pokud se vám nebude líbit? Připlácí se za další zkoušky?  Je možné získat nějakou množstevní slevu, když se necháte nalíčit i s družičkami a maminkou? Je v ceně zahrnuta doprava na místo svatby?

4. Mohu vidět vaše předchozí práce?

Většina profesionálních vizážistů má své práce nafoceny a vytvořeno tzv. portfolio. Určitě jej chtějte vidět, ať si uděláte představu. Pokud si vyberete začínající vizážistku, chtějte vidět alespoň nějaké její líčení, i kdyby nebylo svatební. Ukázky líčení vám prozradí nejen to, jak šikovná je vizážistka, ale mohou vás také inspirovat. Proto si ukázky vždy vyžádejte, i kdybyste komunikovala se zkušenou vizážistkou, která líčila už stovky nevěst.

5. Přijedete za mnou, nebo musím já k vám?

Kde bude líčení ve svatební den probíhat je velmi podstatná otázka, na kterou se ptejte hned na začátku. Například, pokud víte, že se budete připravovat až na místě konání svatby a nebudete mít čas jet na líčení do salonu, ale vizážistka, se kterou hovoříte, za klienty nechodí, víte, že musíte hledat dál. Pokud víte, že vizážistka je ochotna přijet za vámi, kam si řeknete, je důležité ji na to upozornit a dohodnout se s ní na přesném čase a místě, kdy a kde ji budete potřebovat.

6. Jaké produkty používáte?

Málokterou nevěstu napadne se vizážistky ptát na to, s jakými produkty pracuje. Přitom je tato informace velmi podstatná. Podle značky používaných produktů můžete odhadnout jejich kvalitu a udělat i představu o tom, jaký make-up můžete očekávat. Některé produkty mohou být pro vás i nevhodné. Zvlášť pokud máte citlivou, nebo problematickou pleť. S některými produkty možná máte i vlastní dobrou, či špatnou zkušenost a podle toho se můžete rozhodnout, zda chcete s danou vizážistkou spolupracovat či nokoliv.

7. Nalíčíte mě vlastní kosmetikou?

Většina vizážistek používá svou značku kosmetiky. Pokud ale máte problematickou pleť, nebo používáte speciální kosmetiku (třeba na atopickou pleť), nebo jste striktní zastánkyní čistě přírodní kosmetiky, je pro vás tato otázka velmi podstatná. Uvidíte, jak se vizážistka k této prosbě postaví a podle toho se můžete rozhodnout, zda s ní budete spolupracovat.

 

 

8. Jaké líčení byste mi doporučila?

Kvalitní a zkušená vizážistka by vám podle typu vaší pleti, tvaru obličeje, očí a dalších znaků měla být schopna navrhnout líčení, které by pro vás bylo nejvhodnější. Touto otázkou se ujistíte, zda člověk, se kterým mluvíte, je opravdu profesionál a vyzná se ve své oblasti. Uvidíte také, zda se vám jeho / její nápady zamlouvají a také vás to může inspirovat.

9. Je třeba zaplatit zálohu?

Některé vizážistky požadují zaplacení zálohy k rezervaci termínu zkoušky svatebního líčení. Vždy se proto ptejte, zda je tato záloha vyžadována, kdy se platí a v jaké výši. Většinou teprve po uhrazení této zálohy máte termín zkoušky závazně rezervovaný. Určitě nechcete zjistit týden před svatbou, že vizážistka, kterou jste si vybrala, s vámi nepočítá, protože jste závazně nepotvrdila termín složením zálohy. Tato otázka vám také pomůže s výběrem vizážistky, pokud víte, že zálohu platit nechcete, abyste měla možnost své rozhodnutí později změnit a nepřišla tak o peníze.

10. Jak zajistíte, aby mi make-up vydržel celý den a vypadal dobře na fotkách?

Svatební den je dlouhý, náročný a emocionální a každá nevěsta chce vypadat dokonale od začátku až do konce. Zkušená vizážistka vám bude schopná poradit tipy a triky, aby váš make-up vydržel celý den a to navzdory počasí i slzám. Když vám vizážista popíše jednotlivé postupy a triky, které použije, abyste vypadala fantasticky na fotkách a váš make-up vydržel s vámi až do rána, budete mít jistotu, že jste v dobrých rukou. Naopak, když vám nebude umět tuto otázku zodpovědět, je na místě oslovit někoho dalšího. Je to vaše svatba, proto máte právo být vybíravá a chtít to nejlepší.

11. Jak dlouho bude líčení trvat?

Tato otázka je na začátku spíše hrubý odhad, ale i tak vám dá alespoň rámcovou představu pro plánování časového harmonogramu svatby. Nechcete se přece dostat do časového skluzu. Přesnou odpověď na tuto otázku zjistíte až po zkoušce.  Zjistěte také to, jak dlouho potrvá nalíčit vaše družičky a maminku.

12. Co mám / nemám dělat s pletí před svatbou?

Bonusová otázka, kterou byste měla položit vaší vizážistce, je to, co byste měla nebo neměla dělat s pletí před svatbou. Například, pokud máte problematickou pleť, nechte si poradit jak se o ni postarat, aby vypadala v den svatby co nejlépe, zjistěte si, zda můžete ve svatební ráno (nebo večer před svatbou) udělat s pletí něco, co ji připraví na svatební líčení, a také to, jestli je něco, co byste s pletí před svatbou rozhodně dělat neměla (protože bude podrážděná, bude se na ni špatně nanášet make-up atd.).

Doufáme, že vám tyto otázky pomohou najít tu právnou vzážistku pro váš svatební den

Sledujte naší stránku Perfektní svatba na Facebooku a žádná svatební inspirace vám už neunikne.

 


NEJLEPŠÍ SVATEBNÍ DEKORACE? ŽEBŘÍK! ANEB ÚCHVATNÉ ŽEBŘÍKOVÉ VARIACE PRO VAŠI SVATBU

Svatební výzdoba dostává v posledních letech zcela nový rozměr a pomalu se do ní začleňují i věci, které si tradičně se svatbami nespojujeme.  A právě o jedné takové věci je dnešní článek. Žebřík má většina z nás spojen s malováním a nejrůznějšími opravami. Ale pojďte se podívat, jak kreativně se dá toto nářadí využít na vaší svatbě.

Číst článek

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: