Nápaditý svatební pomocník

Jak zabavit děti na svatbě

Jak zabavit děti na svatbě

Milujete roztomilé svatební fotografie s dětmi, chcete mít kolem sebe jako nevěsta houf rozpustilých načančaných holčiček a fešně vyšňořených chlapců nebo jen máte pochopení pro rodiny s malými dětmi?
Ať už jsou vaše důvody pro přítomnost dětí na svatbě jakékoliv, je důležité, aby i pro tyto malé svatební hosty byla vaše svatba nezapomenutelným zážitkem.

Aby se i děti na svatbě dobře bavily, je vhodné jim k tomu udělat ty správné podmínky. Můžete se toho ujmout sami a připravit pro ně zábavu dopředu nebo se obrátit na profesionály, kteří to udělají za vás. O připravované zábavě pro děti je vhodné informovat ve svatebním Programu, který je vedle svatebního oznámení další svatební tiskovinou a zasílá se zpravidla se svatebním oznámením hostům.

Pro dětské hosty je více než vhodné vymezit vlastní prostor ať již ve formě dětského koutku nebo samostatné, mnohdy uzavřené místnosti. Součástí tohoto prostoru by měl vždy být někdo dospělý, kdo na děti dohlédne, aby nedošlo k úrazu nebo neshodám a všichni se cítili příjemně. Může to být buď pofesionální chůva nebo někdo z rodiny, případně se mohou svatební hosté s dětmi domluvit a v dohledu se spravedlivě vystřídat.

 

SVATEBNÍ DOPLŇOVAČKA – ORIGINÁLNÍ ZÁBAVA PRO VAŠE HOSTY

Přemýšlíte, jak nenásilně zabavit hosty na hostině? Vyzkoušejte svatební doplňovačku a rady do manželství. Svatební doplňovačky jsou stále oblíbenější zábavou, která otestuje slovní zásobu vašich hostů i jejich smysl pro humor. Jde o text, ve kterém jsou vynechána určitá …
Číst článek

 

Kdo si hraje, ten nezlobí. Zábava by měla být uzpůsobena věku a zálibám dětí, proto se nebojte maminek a tatínků předem zeptat, třeba formou dotazníku, co by jejich ratolesti potěšilo nejvíce.

1) Něco si nakreslíme!

Základem dětského koutku by měl být stůl s papíry a kreslícími potřebami. Omalovánky, úkoly, kde děti kreslí něco na památku nevěstě a ženichovi, pomohou zabavit každého.

2) Něco si vymodelujeme!

Tady lze doporučit Play Doh, které lze snadno odstranit z oblečení i ze země. Naopak klasická modelína je mastná a krásný sváteční oděv dětí dokáže znehodnotit, proto té se raději vyhněte.

3) I já chci dětské tetování!

S touto disciplínou raději vyčkejte až po hlavním svatebním focení.

4) Malování na obličej je tak zábavné!

Děti ho milují, tak proč ho nezařadit i na vaši svatbu. Opět je lepší s ním počkat až po focení.

5) Pohrajeme si s novými hračkami!

Dohodnete se s rodiči vzájemně na donesení hraček, protože neokoukané hračky jsou tak zábavné! A nemusí být ani nové, klidně vezměte ty, co už jste vyřadili, že je věnujete na charitu. Pro jiné než ty vaše děti to může být vyložený poklad!

6) Poskládejme puzzle!

Můžete to pojmout i v soutěžním duchu, z dětí udělat dvě skupiny a mohou soutěžit, kdo bude mít složeno dříve.

7) Zahrajme si černého Petra!

Tahle hra nikdy neomrzí!

8) Zahrajme si Pexeso!

Každý, kdo má děti, určitě alespoň jedno doma má.

9) Zahrajme si Člověče, nezlob se!

Tuto hru zná od určitého věku každé dítě.

10) Děti rády soutěží!

Zadejte úkol – třeba spočítat kolik hostů má kravatu a kolik motýlka nebo kolik hostů má na sobě něco v barvě svatby, jestli je na svatbě víc žen nebo mužů apod.

11) Skákejme panáka!

Tahle hra patří dovnitř i ven a je velmi oblíbená. Uvnitř je možné obrysy panáka udělat třeba z papíru.

12) Milujeme kino!

K uspokojení dětí nemusíte mít zrovna plátno s projektorem, i když pokud je něco takového v místě svatby, máte vyhráno. Postačí však i notebook s tou správnou pohádkou.

Ne každá hra je na svatbu ideální. A tady uvedu některé z nich.

Ne příliš vhodné hry….

1) Schovávaná

Děti se rozutečou a je těžké je zodpovědně hlídat, zejména, pokud je hlídající jen jeden, není schopen zajistit vhodný dozor nad všemi. Navíc v neznámém prostředí může dojít k úrazu nebo ke škodám. Pokud už se děti pro schovku nadchnou, je třeba, aby se jednalo o větší děti a byly jasně vymezené prostory, kam se smí a nesmí schovávat.

2) Hra na pískovišti

Svatební punčocháčky a sandálky plné písku nejsou to pravé ořechové. Pokud je součástí svatebního areálu i pískoviště, je dobré předem poučit rodiče, aby dětem vzali něco na převlečení.

3) Hřiště a jeho atrakce

Zde opět platí, že na hřiště patří tepláky a nikoliv sváteční oděv.

Pokud máte děti na svatbě, počítejte zároveň s tím, že je dobré mít i prostor, kde si děti hrami znavené nebo ty menší mohou lehnout k odpočinku, případně se prospat. Pro maminky s malými dětmi je vhodné zajistit místo k přebalování a kojení, soukromí u těchto činností určitě ocení…

Nad rámec zábavy můžete pro děti připravit i nějaký malý svatební dárek na památku, třeba sladkost s Vašim monogramem a datem svatby, nebo malou hračku, která je potěší a připomene jim vaši svatbu.

Odměnou za přítomnost dětí na svatbě vám pak budou nádherné fotografie plné šťastných dětských obličejů, a to za to stojí!

DOPLŇKOVÉ TISKOVINY NA SVATBU – NEZBYTNOST NEBO ZBYTEČNOST?

Dříve lidé k oznámení svatby zasílali výhradně svatební oznámení maximálně s pozvánkou ke stolu či k večerní zábavě. Doba se však hodně změnila a objevilo se plno nových svatebních tiskovin, které svatbu pozvedají na vyšší úroveň a zároveň pomáhají hostům i novomanželům v bezchybné organizaci průběhu svatby. O jako tiskoviny se jedná, a zda jsou nezbytné či nikoliv, se dozvíte v tomto článku. Tak neváhejte a čtěte dál…!
Číst článek

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: