Nápaditý svatební pomocník

Svatební šaty ve světě

Ne všude na světě je tradicí nosit klasické dlouhé bílé svatební šaty. Šaty se velice liší podle zemí a jejich historických a náboženských tradic.

Například:

Čína: Ženich i nevěsta jsou oblečení do nádherných šatů, na hlavě mají speciální čelenky a ozdoby. Mezi barvami převládá zlatá a červená. Některé rituály jsou ale dost podobné těm našim.

Oděv na svatbu v Číně
Svatební šaty v Číně

Japonsko: Do svatyně přicházejí ženich a nevěsta v kimonech. Dnes už to samozřejmě není tak masivní jako dříve. Kimona jsou z luxusních materiálů, krásně zdobená a pochopitelně velmi drahá.

Japonská svatba
Svatební šaty Japonských nevěst

Egypt: K svatebnímu oděvu bezpochyby patří zdobení nevěsty, které trvá dlouhé hodiny! Nevěstu pomalují hennou. Krásné vzory se během dlouhých osmi hodin objeví na ženských rukou, nohou, ale i na obličeji. Šaty bývají barevné, převážně červené.

Nevěsty v Egyptě
Egyptské svatební šaty

Indie: Indické svatební šaty jsou velmi propracované. Nevěsta obvykle nosí červenou, ale v současnosti většina nevěst experimentuje s barvami, jako je růžová, oranžová, fuchsiová a zlatá. Nevěsty mají jako doplněk mnoho šperků a výrazný make-up.

Svatba- Indie
Indické svatební šaty

Afrika: Nevěsta v Africe má přes jedno rameno přehozenou pestrobarevnou látku, která jim zakrývá pouze jeden prs. Ozdobená je korálky a na krku má pestrobarevné kruhy.

Africké svatby
Svatební šaty v Africe

 


Svatební hryNeokoukané svatební hry k seznámení i pobavení

Spousta svatebních her je obecně známých a najdete je na téměř každé svatbě. Na jiné však narazíte málokdy a přitom nejsou o nic méně zábavné. Máme pro vás tipy na 4 neokoukané svatební hry, které seznámí, pobaví a možná i dojmou.

Číst článek

 

 


Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: