Nápaditý svatební pomocník

Trendy pro rok 2014 – svatební šaty

Zeptala jsem se mladé módní návrhářky Petry Míkové, jaké trendy a barvy mohu v letošním roce očekávat a odpověď byla následující.
Aktuálním trendem jsou svatební šaty přiléhavého střihu. Mohou mít zahalený přední díl a naopak odhalená záda. Významnou novinkou jsou pak šaty s překříženými ramínky v oblasti zad.

trendy svatební šaty

Pozadu nezůstávají ani krátké svatební šaty, mnohdy až nad kolena. I takové šaty dokáží z nevěsty udělat elegantní dámu a v teplém počasí jsou navíc velmi praktické. Nadále se objevují i siluety mořské panny. Ve zpracování šatů převládá symetrie.

I svatební kalhotové kostýmky nejsou žádnou výjimkou. Charakteristické pro toho období jsou kalhoty s vysokým pasem se záhyby.
Navracejí se mini bolerka, převážně z lehkých a částečně transparentních materiálů, popřípadě z krajky, kdy často na první pohled působí jako nedílná část šatů.
Klade se důraz na smysl pro detaily, třpytivé prvky, vrstvení a minimalismus. Zdobení šatů je často velmi střídmé a elegantní – jednoduchá spona, něžný kanýrek, přičemž dominantní je maximálně jeden prvek. Výhodou současných svatebních šatů je, že díky své nadčasovosti neztratí své kouzlo při pohledu zpět ani za pár let.
Základní barvou pro svatební šaty je stále klasická bílá. Tuto barvu však doplňují i tóny lososové až růžové. V kolekcích výrazných svatebních značek se objevují i velmi netradiční barvy jako je např. černobílá kombinace nebo rudě červená. Prosazuje se také ombré trend, například smetanové šaty, které se ve spodní části sukně přemění do nádherné mocca barvy. (Ombré je všeobecně technika stínování barev).
Specifický odstín barevnosti se může lišit podle konkrétních barev svatby, například mohou být šaty v barvě starorůžové nebo levandulové. Stále oblíbená je i barva šampaň či její světlejší dvojče – ivory. Někdy se šaty kombinují i se zlatou barvou. Obecně lze říci, že nevěsty jsou z hlediska barevnosti šatů stále odvážnější.

trendy svatební šaty 2014 2015


Výběr svatebních šatů

Téměř každá žena si alespoň jednou představovala, jaké budou její svatební šaty. Připravili jsme pro vás několik tipů, na co nezapomenout při výběru šatů.

Číst článek

 

 


Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: