Nápaditý svatební pomocník

VÝBĚR SVATEBNÍCH ŠATŮ – JAK NA TO?

VÝBĚR SVATEBNÍCH ŠATŮ – JAK NA TO?

Téměř každá žena si alespoň jednou představovala, jaké budou její svatební šaty. Snila o tom, jak se bude připravovat na svatbu a vybírat si své pohádkové šaty. V dnešní době je opravdu mnoho možností, jak šaty získat. Je velice důležité, aby šaty nevěstě seděly jak na těle, tak i na duši. Přeci jenom díky technologiím jako je fotoaparát a videokamera bude mít vzpomínky uchovány napořád. Výběr svatebních šatů bývá nejoblíbenější disciplínou nevěsty při svatebních přípravách.

Připravil jsem si pro vás několik tipů, na co nezapomenout při výběru šatů.

zdroj: https://bit.ly/2TGjrT9

 

Styl svatby

Šaty by měly korespondovat se stylem svatby nebo alespoň nebýt s ním v přímém rozporu. Je dobré zohlednit i místo konání obřadu. Např. pro svatbu v  kostele se příliš nehodí odhalený model šatů.

Hledejte inspiraci

Před vstupem do svatebního salonu nasbírejte inspiraci v nejrůznějších svatebních magazínech, webových stránkách svatebních salonů. Prohlédněte si časopisy se svatební tématikou nebo prolistujte katalogy se svatebními šaty. Vytvoříte si tak představu o tom, jaké šaty se vám líbí a ve svatebním salonu vám pak lépe pomohou s konkrétním výběrem.

Půjčit, koupit anebo ušít

Na tuto otázku si budeme moci odpovědět až ve chvíli, kdy si stanovíte rozpočet na šaty. I když každá nevěsta by chtěla mít vlastní šaty ušité na míru, ne každý si to může dovolit. Mnohdy je nejlevnější variantou návštěva půjčovny, ale nemusí to být vždy pravda. Přáním každé nevěsty je to, aby si svatební šaty oblékla jen jednou, a proto si myslím, že si je můžete jen půjčit. Přeci jen budete mít velké množství fotek na památku a šaty nebudou zbytečně zabírat místo ve vašem šatníku. Pokud si ale šaty necháte ušít, můžete si být jistá, že vy i vaše šaty budete jedinečné.

Šaty musí přesně padnout

Šaty vám musí přesně padnout a neexistují žádné šaty, které padnou na každou postavu. Z toho důvodu si vždy nechte poradit od své poradkyně (přítelkyně) a od zkušeného personálu salonu. Důležité je neudělat zásadní chybu v tom, že si řeknete, že do svatby zhubnete a vezmete si šaty menší, než je Vaše současná konfekční velikost. Může se stát, že šaty ve výsledku nebudou sedět v místech, kde předtím padly perfektně.

Nezapomeňte na pohled zezadu

Až budete stát u oltáře, každý ze svatebčanů se bude dívat na vaše záda. Nepodceňujte proto vzhled šatů ze všech úhlů pohledu.

Hlavně trpělivost

Nesmíte se nechat rozladit tím, když vám první vyzkoušené šaty nepadnou tak, jak si přejete. Znamená to, že na vás ty nejlepší teprve někde čekají. Nemusíte si vybrat šaty hned první den. Je dobré mít srovnání. Vybírejte tak dlouho, jak budete potřebovat, a hlavně si to pořádně užijte.

zdroj: https://bit.ly/2EVlFDS

Kontaktujte salon předem

Vždy než půjdete do salonu, je lepší si domluvit schůzku předem. Už jen z důvodu, že bude obsluha věnovat svůj čas jenom vám a také vám řekne v jaký den budou mít nejvíce šatů. Některé šaty mohou být v určitý dny půjčené a pak si je prostě nemůžete vyzkoušet.

Pozvěte si přítelkyni (rádkyni)

Je vhodné mít sebou někoho, kdo vám upřímně poradí a nebojí se vám říct i nepříjemnou pravdu do očí. Rádců by nemělo být ani málo, ani příliš. Při výběru se však řiďte především vlastním instinktem.


družičky a nevěsta

Družička – její úkoly a povinnosti

Být požádána o to, být nevěstinou družičkou, je velká čest a výjimečná příležitost. Pokud jste však nikdy na svatbě jako družička nebyla a nevíte, co všechno tato role obnáší, může to být trochu záludný úkol.

Číst článek

 

 

 

 


Výběr závoje

Pokud chcete mít závoj, vždy ho zkoušejte k vybraným šatům. Ne každý závoj se hodí ke všem šatům. Mám pro vás také dobrou radu. Pokud plánujete mít vyčesaný účes na svatební den, udělejte si alespoň culík. Pomůže vám to při zkoušení a v lepší představě.

Myslete i na svůj pocit

I když vaše přítelkyně budou říkat, jak vám to sluší, ale vy se v šatech nebudete cítit dobře, nenechte se zviklat a zkoušejte dál, jsou to vaše šaty a jen vy je oblečete o svůj svatební den. Šaty by měly dobře držet na místě, abyste nebyla zbytečně nervózní.

Nezapomeňte na pohodlí

Musíte si uvědomit, že svatební šaty budete mít skoro celý den, proto by měly být pohodlné. Zkuste se v šatech projít, zatancovat si, posadit se, ohnout nebo natáhnout ruku. Pokud vše půjde a šaty se vám líbí, máte vyhráno. Ano, jsou to ty pravé.

zdroj: https://bit.ly/2T6eu0X

Doplňky

Nezapomeňte na doplňky. Při jejich výběru myslete na rozpočet, jelikož za doplňky můžete zaplatit stejně nebo i více než za svatební šaty. Určitě budete potřebovat boty, silonky, spodní prádlo, případně vlasové doplňky, kabelku, něco přes ramena a v nepodlení řadě závoj.

V poslední řadě smlouva

Pokud si budete šaty půjčovat, pořádně si pročtěte smlouvu, než jí podepíšete. Ano jistě, říkají to všichni, ale něco na tom bude. Nebudete pak překvapené až budete šaty vracet.

zdroj: https://bit.ly/2O3f929

Uložit

Uložit

Mohlo by vás zajímat:Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


%d blogerům se to líbí: