Nápaditý svatební pomocník

DĚTI NA SVATBĚ ANEB JAK SI S NIMI SVATBU UŽÍT NAPLNO

DĚTI NA SVATBĚ ANEB JAK SI S NIMI SVATBU UŽÍT NAPLNO

Mít děti před svatbou už v dnešní době není nic neobvyklého. Pravidlo „nejdřív svatba, potom děti“ je naštěstí již pasé a čím dál více párů ke svatbě dospěje, až s nějakými těmi ratolestmi. Co ovšem děti na svatbě? Vzít je s sebou nebo ne?

 

Jak zajistit, aby se z dětí nestali nekontrolovaní uličníci, kteří naruší důstojnost a chod obřadu i celé svatby? Snoubenci si takovou otázku musí položit, i když vlastní dítě nemají. Je totiž pravděpodobné, že někdo ze svatebčanů své děti na svatbu vezme s sebou.

Jak zajistit péči o děti na svatbě?

Nejlepší variantou je zajistit chůvu, která se těm nejmenším bude během svatby věnovat. Ovšem vždy je zapotřebí připravit dětský koutek. Pokud se děti budou nudit, začnou zlobit. V dětském koutku by měl být pro každého prcka připravený balíček s překvapením. Může jít o pastelky, omalovánky, malou hračku či bublifuk. Také bychom měli pro děti připravit nějakou tvůrčí zábavu, jako je hraní se stavebnicemi, malování a kreslení.


Svatba v zahraničí

Jak vybrat nejkrásnější místo na svatbu?

Jedna z prvních otázek, kterou si kladou při plánování svatby nastávající manželé, je, kde si řeknou své ano. Možností je mnoho a každá z nich má své výhody a úskalí. Pojďme si je shrnout. Třeba vám pomohou ve vašem rozhodování.

Číst článek

 

 

 


Děti na svatbu patří

Pokud snoubenci mají děti ještě před svatbou, není k zahození děti „využít“. Mnoho snoubenců si nechává tisknout fotku dětí přímo na svatební oznámení. Pokud to věk dítěte a jeho dovednosti dovolí, je velice roztomilé, když dítě přinese prstýnky až k oltáři. Další možností je dát dětem jednorázový fotoaparát a nechat je nafotit svatbu z jejich perspektivy.

 

zdroj: https://bit.ly/2uak9sA

Pro malé děti na svatbě stanovte pravidla

Předem si ujasněte, zda chcete rodičům dětí dohled nad nimi usnadnit. Můžete nechat starost o děti čistě na nich, nebo jim zajistit pro děti hlídání a program viz. výše zmíněný dětský koutek. Zákadní věci, na které musíte pamatovat při organizaci svatebního dne.

Menu a zasedací pořádek 

Při sestavování zasedacího pořádku myslete na to, aby děti mohly sedět se svými rodiči. Pokud jde již o větší děti, mohou mít připravený dětský stůl, který bude v dohledu rodičů. Pokud plánujete v rámci hostiny netradiční pokrmy (třeba sushi), nebo takové, které po děti nejsou vhodné, připravte alternativní dětský chod. Pro opavdu malé děti si vyžádějte u peronálu dětské židličky (případně to děti zvládnou i na klíně rodičů).

Předem informujte rodiče dětí 

To je základní a první krok. Pokud nemáte v úmyslu zařizovat pro děti hlídání a zábavu, tímto krokem pro vás starost o ně končí. Rodičům byste měli předat informace o tom, jak je svatební místo vybaveno. Tím jim dáte možnost informovaně se rozhodout, jak se s dětmi zařídí. Rodiče ocení informace o tom, zda  má objekt zahradu, dětský koutek, jak je řešeno ubytování. V informacích pro svatebčany můžete speciálně pro rodiče uvést také:

  • zda bude na svatbě k dispozici hlídání a jakou formou
  • zda bude pro děti připravena zábava 
  • zda bude přes den k dipozici pokoj, pro uložení dětí k spánku 
  • zda je objekt bezbariérový a je v něm dostatek místa pro kočárky

Čím se děti na svatbě zabaví

Dalším krokem je naplánování zábavy. Pokud se rozhodnete, že nenecháte všechnu starost jen na rodičích, můžete připravit dětem zábavu. Jako úplný základ vám může stačit malý stoleček, pastelky a omalovánky, případně další aktivity, kde se děti zabaví sami. Náročnější na organizaci a vymýšlení jsou nejrůznější hry. Ty musíte vymýšlet dopředu a především zajistit někoho, kdo se bude dětem věnovat (může to být některá z přítomných maminek, nebo někdo, kdo je předem určený, že má děti na starost). Tento model je ideální pokud chcete, aby si rodiče svatbu naplno užili.

zdroj: https://bit.ly/2THupYA

Určete předem, kdo bude děti na svatbě hlídat

Tato varianta je pro rodiče nejpohodlnější a pro vás znamená najít osobu, která bude schopná se o děti v průběhu svatby starat. Může to být vaše kamarádka, studentka nebo můžete oslovit profesionální agentury, které se těmito akcemi zabývají. My můžeme z vlastních zkušeností vřela doporučit agenturu Smíšek. Zábavu pro děti připraví na míru a vám odpadne další starost.

Děti na svtabě jsou oživením a zpestřením. Často díky nim dochází k úsměvným situacím, na které se leta vzpomíná. Pokud se ale rozhodnte, že děti na své svatbě z jakéhokoliv důvodu mít nechcete, máte na to plné právo. Svatebčany o tom informujte dostatečně s předstihem, aby si mohli zařídit hlídání. A netrapte se, pokud někdo nepřijme vaše rozhodnutí s nadšením, nebo bude mít nepříjemné poznámky. Je to váš den a vy určujete pravidla. Vaši hosté by to měli plně respektovat.

Jak to plánujete vy? Budete mít na své svatbě děti?

Sledujte naši stránku Perfektní svatba na Facebooku, aby vám neunikla už žádná svatební inspirace.

 


SVATBA V OMBRÉ STYLU! PODLEHNĚTE KOUZLU BAREV

Ombré efekt, neboli stínování, můžete znát především z oblasti vlasoveho stylingu. Ombré efekt vytváří pozvolné přechody mezi barevnými odstíny a to od nejsvětlejšího po nejtmavší. Tento barevný přechod od od bledé k tmavé barvě působí velmi romanticky, něžně a je až nadpozemsky krásný.

Číst článek


 

 

Mohlo by vás zajímat:Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


%d blogerům se to líbí: