Nápaditý svatební pomocník

Barevné svatby

Barevné svatby

Chcete mít veselejší svatbu? Obarvěte si ji. Barevná svatba je teď IN.

Svatebnímu veselí většinou dominuje bílá barva. Nevěstiny šaty, ženichova košile, družičky.  Také ubrusy na stolech i talíře jsou září v bílé barvě. Zdá se vám to nudné?

I na svatebních fotkách bude celá svatba zářivější, když ji doplníte o výraznější barvu nebo alespoň o nádech v barevném tónu. Tato doplňková barva by měla být vždy jen jedna, a proto by měl být celý svatební den sladěn v jednom tónu. Možností a nápadů kde využít barevné ladění je mnoho. Svatební dekorace podtrhnou jedinečnost vaší svatby. Kytice nevěsty, košile či kravata ženicha, šaty družiček, výzdoba aut, domu nevěsty, svatební tabule. V neposlední řadě se bude krásně vyjímat na bílé tabuli i barevný svatební dort.

Na každého z nás působí barvy jinak. Některé barvy působí pozitivně, jiné zvyšují aktivitu a vyvolávají emoce. Doplňky v pestré škále barev  nabízejí dnes mnohé svatební dekorační firmy. Barvy od bílé, smetanové, šampaň přes lososové, červené, šeříkové po tyrkysové, zlaté a stříbrné. Výjimkou dnes už není ani barva černá. V těchto barvách lze nakoupit doplňky do vlasů, dekorační kamínky, perličky, peříčka, srdíčka, polštářky na prstýnky, okvětní plátky růží, svíčky, stuhy, organzy, podvazky, papírové ubrousky, košíčky a krabičky, balónky a mnoho jiných předmětů.


Svatební účesy

Trendy svatební účesy v roce 2019

Máte na letošní rok naplánovanou svou svatbu a hledáte inspiraci na perfektní svatební účes? Jakým směrem se vlastně vydat? Co se teď nosí a nač si dát pozor?

Číst článek

 

 

 

 


Nevíte, jakou barvu vybrat? Která bude vypadat nejlépe?

Červená – barva lásky a vášně

Vzrušující, prudká až náruživá, plná lásky. Zároveň je vznešená a je symbolem energie. Oživuje nás, dodává nám odvahu a zahřeje. Je vhodná pro svatbu v zimě kdy navodí dojem tepla. Červená barva je silná a mocná. Nesmíme to s touto barvou přehánět.

Svatby laděné do červena
Svatby laděné do červena

Růžová – romantika, něha

Je barva něhy, jemnosti a oddanosti. Barva jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů. Zvyšuje chuť na sladké. Je vhodná pro romantickou svatbu v přírodě nebo na zámku. Na rozdíl od červené se touto barvou nemusí šetřit.

 

Jen růžová to může být ! Aneb svatba do růžova
Jen růžová to může být ! Aneb svatba do růžova

Modrá – vyzařuje pohodu a klid

Modrá barva nám přináší uvolnění. Znamená klid, důvěru, stálost přetrvávající na věky. Symbolizuje moře a nebe.

Tmavě modrá – Je barvou dálek, hloubky, spolehlivosti a rozjímání. Celkově uklidňuje a zlepšuje schopnost se soustředit.
Světle modrá – Přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Působí přívětivě, vyvolává představu nekonečného nebe, vzduchu, ticha a touhy.

Modrá je barva studená a proto ji můžeme využít na svatbu v horkých letních dnech, kde vyvolá pocit chladu a osvěžení.

Modrá je dobrá - svatba v modrém nádechu
Modrá je dobrá – svatba v modrém nádechu

Zelená – přináší rovnováhu, naději

Je barvou přírody, přátelství, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a dává pocit bezpečí. Zelenou barvu bychom volili nejlépe ve chvíli, kdy plánujeme poklidnou svatbu v okruhu rodiny a přátel.Symbolizuje klid, harmonii, vyvolává pocit pohody. Ve středověku byla zelená barva považována za barvu plodnosti. Dobře se kombinuje s květinovou výzdobou.

 

Svěží zelená svatba
Svěží zelená svatba

Oranžová – je symbolem optimismu

Tato barva v nás vzbuzuje zvědavost a chuť do dobrodružství. Je barvou mládí a radosti ze života. Je to barva úspěchu a dynamiky a je spojena s představou slunce, tepla, bohatství, zlata, úrody, slavnostního očekávání. Proto vaše svatba bude vypadat jako krásně zalitá letním sluncem.

 

Oranžová svatba
Oranžová svatba

Žlutá – osvobozuje

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Přináší uvolnění, pocit souladu, harmonie, působí vesele a otevřeně. Žlutá barva nám dodává sílu a elán. Působí příznivě na naše tělo. Napomůže trávení, uvolní svaly a zmírní nervozitu. To vše se nám může ve svatební den hodit. Nemusíme si již dělat starosti s jakoukoliv nervozitou a v klidu si můžeme vychutnat náš velký svatební den.

Žluté citronové svatby
Žluté citronové svatby

Fialová – úcta a obdiv

Fialová vznikla spojením dvou protichůdných barev, modré a červené. Na svatbě symbolizují svým způsobem spojení muže a ženy v manželském svazku. Vzniká sjednocení dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů – modrým klidem a červenou pohonnou sílou. Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Má skryté tajemství, střízlivost, pokoru a skromnost.

 

Fialové svatby
Fialové svatby

Zlatá – bohatství, lesk

Symbolizuje vznešenost, bohatství a moc. Vaše svatba ve zlaté bude vyzařovat blahobyt spojený s elegancí. V Egyptě byla tato barva spojována s bohem slunce a s obolím. Dává pocit zářícího štěstí a hojnosti. Ve starověku byla symbolem rozumu a nesmrtelnosti. Je barvou univerzální lásky a nejvyšších hodnot. Zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Vyjadřuje klid a vyrovnanost.

 

Zlaté svatby
Zlaté svatby

Černobílá – kontrast, konečné rozhodnutí

Tmavé a černé barvy jsou stále modernější a působí nejen tajemně, ale také velmi elegantně a sofistikovaně a mohou dokonce podporovat soustředění. Chcete mít svatbu jinou? Avantgardní a celou v černém? Může to být velmi inspirativní a zcela určitě Vám to nastartuje fantazii na plné obrátky. Asi nejoblíbenější kombinaci všeobecně je kombinace černé s bílou, a to jak v oblékání, tak i co se týče dekorací.

Černobílé svatby
Černobílé svatby

Bílá – nevinnost

Bílá barva je již tradičně spojována se svatbou. Je symbolem nevinnosti a čistoty, osvobození, absolutní svobody, nových začátků. Vyzařuje touhu po dokonalosti.Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Bílá a smetanová stali se již svatebním evergreenem.

 

Sněhobílé svatby
Sněhobílé svatby

 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: