Nápaditý svatební pomocník

Svatební rozpočet

Svatební rozpočet

Hrad ve Skotsku? Maledivy, Seychely nebo jen tak svatba na pláži? Limuzína, ohňostroj? To vše dnes není žádný problém, pokud máte odvahu zkusit něco výjimečného a pokud vás netrápí nedostatek financí.

Svatební rozpočet bývá velmi důležitý. Proto je nutné si udělat obrázek o tom, kolik stojí svatba a jaká bude její konečná cena. Je pouze na snoubencích, co si mohou či nemohou dovolit. Než začnou svatební přípravy, je tedy nutné, aby si budoucí manželé udělali seznam všeho, co je potřeba k jejich svatbě zařídit. Je dobré si jasně stanovit svůj finanční limit . Detailně si rozepište, kolik jste ochotní dát za jednotlivé položky, jako jsou svatební šaty, kytice, svatební dort, apod. Také záleží na počtu hostů na hostině. Standardní rozpočet svatby: 50 000 – 300 000 Kč

Jednou z možností jak financovat svatbu je i finanční půjčka. Tu dnes nabízí velké množství finančních institucí. Ať už se jedná o novomanželskou půjčku nebo krátkodobý spotřebitelský úvěr na nákup zboží či služeb.

Rozpočtové tradice:

Rodiče nevěsty platí za svatební oznámení, svatební šaty, svatební dort, koláčky a cukroví, květinovou výzdobu, dále za dopravu, fotografa, hudbu a za jídlo na svatební hostině.

Rodiče ženicha většinou platí nápoje na svatební hostiněsvatební cestu.

Nevěsta má na starosti koupit ženichovi košili a dále platí za ubytování pro hosty.

Ženich má na starosti snubní prsteny, svůj svatební oblek, kytici pro nevěstu, kytice pro maminky a myrty, a další správní poplatky se svatbou spojené.

V dnešní době se od těchto tradic více méně ustupuje. Záleží, jak se obě strany dohodnou. Často se konečný svatební rozpočet rozdělí na dvě stejné částky a rodiny zaplatí svatbu napůl. Ovšem většina párů si spíše svatbu platí sami nebo jim rodiče pouze přispívají.

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: