Nápaditý svatební pomocník

Jak vybrat nejkrásnější místo na svatbu?

Jak vybrat nejkrásnější místo na svatbu?

Jedna z prvních otázek, kterou si kladou při plánování svatby nastávající manželé, je, kde si řeknou své ano. Svatba v zahraničí, na zámku, na zahradě či v kostele? Možností je mnoho a každá z nich má své výhody a úskalí. Pojďme si je shrnout. Třeba vám pomohou ve vašem rozhodování.

 

Svatba na pláži

Jakmile dojde k zásnubám, nejedna nevěsta se zasní a představí si tu dech beroucí romantiku svatebního obřadu na Svatba na plážipláži. Slavobrána osázená květinami, jednoduché vzdušné bílé šaty a květinový věneček na hlavě nevěsty, rozevlátá košile a lehké kalhoty ženicha, čerstvý slaný vzduch, jemné šumění moře a bosé nohy v písku. Prostě svatební ráj. Komu by se to nelíbilo? Snad jen svatebnímu rozpočtu. Co si budeme povídat, v Česku moře nemáme a svatba v zahraničí není zrovna nejlevnější záležitostí. Pokud vás svatební rozpočet neomezuje, pak už je třeba jen promyslet, jak snáší cesty letadlem hosté, bez nichž byste si svou svatbu nedovedli představit. Třeba prarodiče nemusí mít k létání či k zahraničním cestám zrovna kladný vztah. Organizace svatby bude také náročnější, než pokud se vezmete „za rohem“. Představujete-li si však svou svatbu pouze ve velmi úzkém kruhu – např. jen se svědky a rodiči, může se taková svatba stát zároveň úžasnou rodinnou dovolenou a také je vyřešena svatební cesta.

 

Svatba na louce

Dostupnější variantou pro romantické duše je svatba na louce. Jedná se o oblíbené místo konání přírodních svateb, Svatba na loucekdy nemusíte vyrážet za hranice naší země. Romantická louka se najde v rozumné dojezdové vzdálenosti snad z každého města, takže by to pro svatebčany neměla být žádná komplikace. Určitě je však na místo konání upozorněte, aby na něj brali ohled při výběru svého oblečení a obuvi. Nezapomeňte, že přírodní svatby může značně zkomplikovat počasí. Budou se tedy jistě hodit svatební stany, kde se budete moci uchýlit během letní bouřky a zároveň tam připravíte občerstvení. Jestliže se budete po obřadu přesouvat do restaurace, myslete na to, ať není příliš daleko. A pokud vše klapne, jak má, máte dobře našlápnuto na titul „nejkrásnější svatba“.

 

Svatba na zahradě

Svatba na zahradě

Nejjednodušší a nejlevnější volbou pro svatbu v přírodním stylu je svatba na zahradě. Přináší celou řadu výhod, ale i jedno velké úskalí. Mezi jasné klady patří to, že si svatbu můžete uspořádat, kdy chcete – jen bude samozřejmě potřeba sladit termín s oddávajícím. V domě můžete mít zázemí pro případ špatného počasí i pro přípravu občerstvení. Zahradní svatba však svádí k tomu, abyste si ji celou sami zorganizovali. Dobře zvažte, zda si dokonalou svatbu představujete právě takto. Mohlo by se stát, že si pro samé starosti svou vlastní svatbu ani neužijete.

 

Svatba na zámku

Míjí vás trend přírodních svateb? Chcete být alespoň jednou za život princeznou? Pak právě zámecká svatba bude Svatba na zámkutou pravou volbou. Myslete při plánování svatby na zámku na včasnou rezervaci zvolených prostor a stylové svatební dekorace. Princeznovské svatební šaty nesmí chybět! Na co si dát pozor? Svatební rozpočet může zámecká svatba silně provětrat a přípravy a svatbu budou také náročnější, pokud se nesvěříte do rukou svatební agentury, která vám zařídí svatbu na klíč.

 

Svatba v kostele

Jste-li věřící, pak pro vás možná bude kostel jedinou přijatelnou možností pro svatební obřad. Ale i řada lidí, na něž běžně v kostele nenarazíte, miluje svatební atmosféru, kterou kostel doslova Svatba v kosteleoplývá. Svatební den započatý obřadem v kostele dodává svatebnímu slibu a celému počinu uzavření manželství na váženosti. Zjistěte si ale podmínky, jejichž splnění vámi vybraný kostel pro konání svatby vyžaduje.

 

Netradiční svatba

Nebaví vás klasické svatby? Máte pocit, že ta vaše svatba musí vonět výjimečností? Co třeba svatba v ZOO, ve skalách či během plavby výletní lodí? Je to jen na vás. Berte vždy ohled na to, kolik hostů budete na svatbě chtít a jak moc jsou ti, které o svém svatebním dnu toužíte mít po boku, schopni zvolenou akci absolvovat. Mají se svatby účastnit jen vaši svědci? O to víc se můžete odvázat.

 

Svatební oznámení

Na místo konání svatby náležitě upozorněte na svatebních pozvánkách, ať mu hosté mohou přizpůsobit výběr outfitu a případně se s předstihem připravit na delší cestu.


Doplňkové tiskoviny na svatbu

Doplňkové tiskoviny na svatbu

Abyste dotáhli vaši svatbu k dokonalosti, chce to vyladit pár detailů. Doplňkové tiskoviny na svatbu pomohou zajistit plynulý chod svatby, přehlednost a zodpovědět dotazy svatebčanů.

Číst článek

 

 


 

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: