Nápaditý svatební pomocník

Trendy svatební účesy v roce 2019

Trendy svatební účesy v roce 2019

Máte na letošní rok naplánovanou svou svatbu a hledáte inspiraci na perfektní svatební účes? Jakým směrem se vlastně vydat? Co se teď nosí a nač si dát pozor?

 

Ty nejpřirozenější účesy na svatbu

Boho svatební účes

Trend přírodních a boho svateb se odráží i v účesech. V roce 2019 převládají romantické účesy v oblíbeném boho stylu. Účesům vládne přirozenost a doplňky z přírodních materiálů. Rozhodně neuděláte chybu nejrůznějšími pletenými copy doplněnými květinami, květinovým věnečkem či krajkovým prýmkem. Jen si pohlídejte, aby těch prvků uvolněnosti nebylo až příliš mnoho a vzájemně se nerušily. Báječně vypadá také čelenka z pleteného copu.

Přirozené účesy se nejlépe tvoří z lehce zvlněných vlasů. Pomocí velkých natáček lze vytvořit objemné vlny, které vypadají působivě zejména u vlasů po ramena a delších.

 


Boho svatba snů

Boho svatba snů

Vůně lučních květů, osvobozující hippie styl, etno i gypsy doplňky. To vše si představíme, když se řekne „svatba v boho stylu“.

Číst článek

 

 

 

 


 

Jak jsou na tom drdoly?

Jak jsme psali výše, svatebním účesům vládne zdánlivá ledabylost. Ale to neznamená, že pokud toužíte po uhlazeném Svatební účesy - trendydrdolu, musíte si nechat zajít chuť. Právě naopak. Nic vám nebrání držet se vaší představy. A pokud budete chtít vnést do drdolu trochu invence, můžete nechat svého kadeřníka popustit uzdu fantazii.

 

Nebojte se krátkých vlasů

Krátké vlasy bývají pro svatební účes větší oříšek než ty dlouhé. Rozhodně však nemusíte mít obavy, kouzlit se dá se vším. Změna barvy, střihu a struktury vlasů udělá hodně.

 

Co je u volby účesu nejdůležitější

Výběr účesu by měl korespondovat s volbou šatů. Váš kadeřník by měl tedy jistě vidět fotografii vámi zvolených Svatební účesy - trendysvatebních šatů a mít představu o naplánovaném stylu svatby. Vše by mělo do sebe zapadat: šaty, vlasy, kytice, svatební dekorace i svatební oznámení.

Jakmile budete znát styl, jakým se chcete při výběru svatebního účesu vydat, je potřeba uvážit tvar vašeho obličeje. Svatební účes musí zvýraznit jeho přednosti a potlačit případné nedostatky. Snad žádná nevěsta by nebyla ráda, kdyby tomu bylo naopak. Dále je potřeba brát ohled na barvu vlasů, vaši výšku a zda budete mít závoj.

 

Když jsme u toho závoje…

Dilema, které se úzce týká svatebního účesu a které řeší řada nevěst, je, zda svatební outfit doladit závojem, nebo jej Svatební závojúplně vynechat. Ačkoli je cítit znatelný posun od princeznovských korunek a třímetrových závojů, nelze říci, že závoj je out. Pokud máte pocit, že závoj ke svatebnímu účesu prostě patří, nebojte se toho.

Kratší závoje vnášejí do účesu prvek individuality a vintage stylu. U delšího závoje dejte pozor na to, aby příliš nepotlačil svatební šaty.

Kreativitu můžete projevit i při výběru materiálu. Klasický tyl je možné nahradit krajkou, hedvábím či saténem. Držte se však pravidla, že barva závoje je stejná jako barvu šatů.

 

Kadeřník nebo sama doma?Svatební účesy

Na první pohled ledabylé účesy svádějí k tomu, vytvořit si je svépomocí, ale pozor, aby to nebylo ledabylé až moc… Taky by se mohlo lehce stát, že se ve svůj svatební den budete stresovat a místo okouzlujícího ležérního účesu budete mít na hlavě něco, co rozhodně nebude odpovídat vaší představě. Tady se nevyplatí šetřit. Svěřte se raději do rukou odborníka nebo alespoň šikovné kamarádky. Rozdíl mezi úmyslným ležérním účesem a vrabčím hnízdem je opravdu znát.

 

Nezapomeňte!

Nenechávejte přípravu svatebního účesu na poslední chvíli. Toužíte-li po dokonalém účesu, je potřeba vlasy nabarvit a případně jim dopřát ozdravnou kůru s dostatečným předstihem. Zároveň je potřeba provést zkoušku účesu.

 

Největší trendy letošního roku

Trendy roku 2019 velí zaměřit se na detaily. Nejoblíbenější kombinací je: jednoduché šaty + výjimečný účes. Výjimečný však neznamená přeplácaný, ale dokonalý. I v té ledabylosti.

Svatebním účesům letos vládnou textury. Je znát inspirace textilem i rukodělnými technikami, jako třeba macramé.

A jeden tip na konec: Svatebním účesům sluší i bílá. Staňte se na svůj velký den ledovou královnou

Mohlo by vás zajímat:%d blogerům se to líbí: